OlyBet Extra līgā Finālā iekļūst BK Dolāri un Makit/Scandic Fusion

EBL | entuziasti.com 16.05.2022
OlyBet Extra līgā Finālā iekļūst BK Dolāri un Makit/Scandic Fusion

"Anzāģe/BFT" – "Makit/Scandic Fusion" 76:78
(23:21; 20:25; 9:16; 24:16)

 

Mača ievadā neviena no komandām neizcēlās ar lieliem izrāvieniem. Visas pirmās 20 minūtes rezultāta starpība bija ļoti minimāla. "Makit", kas pirmo reizi iekļuva pusfinālā, panāca četru punktu handikapu, bet drīz vien "Anzāģe" atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, pašai tagad panākot +4. Puslaika izskaņu atkal labāk noslēdza "Makit", un uz tablo pēc pirmā puslaika bija 43:46.

 

Otrā puslaika pirmajās minūtēs "Anzāģe" bija precīzāka, kas ar dažiem metieniem triju punktu deficītu pārvērta par divu punktu pārsvaru, bet turpmākajās minūtēs dominēja "Makit", kas guva desmit punktus pēc kārtas, uz tablo panākot +8! Pirms pēdējās ceturtdaļas starpība bija vēl lielāka jeb desmit punkti. Pieredzējusī "Anzāģe" negrasījās padoties, un ceturtās ceturtdaļas vidusdaļā starpība bija vairs tikai divi punkti. Sanākušos līdzjutējus sagaidīja īsta svētdienas vakara drāma, kurā precīzāka bija "Makit" – komanda pirmo reizi spēlēs finālā!

 

Jānis Kliesmets ar 18 punktiem kļuva par "Makit/Scandic Fusion" rezultatīvāko spēlētāju, bet Artūrs Storostits pievienoja 16 punktus un 13 atlēkušās bumbas. "Anzāģe" labā 21 punktu guva Jānis Zemels, bet 18 Viestura Koha kontā.

 

"O'Learys/Brooklyn" – BK "Dolāri" 88:91
(30:22; 16:21; 19:15; 23:33)

 

Otrais Extra līgas pusfināls arī nelika vilties. Jaudīgāka pirmā ceturtdaļa bija "O'Learys" izpildījumā, jo metieni tika realizēti ar labāku precizitāti. Desmit minūšu laikā gūti 30 punkti, un iegūts astoņu punktu handikaps. Nākamo desmit minūšu laikā kritās "O'Learys" rezultativitāte, un to prasmīgi izmantoja "Dolāri", kas spēja samazināt starpību. Dodoties puslaika pārtraukumā, komandu starpā bija trīs punkti – 46:43 (interesanti, ka otrā duelī bija tāds pats rezultāts).

 

Nelielais "O'Learys/Brooklyn" pārsvars izzuda otrā puslaika ievadā, kad "Dolāri" vienu no retajām reizēm izvirzījās vadībā. Prieki komandai bija īsi, jo "O'Learys" guva nākamos desmit punktus, bet pēc aizvadītām 30 minūtēm komandai piederēja septiņu punktu handikaps – 65:58. Rezultāta starpība arī pēdējā nogrieznī nebija ļoti liela, taču "O'Learys" turējās priekšā. Pēdējās minūtēs sāka notikt lielais pārsteigums – "Dolāri" sāka deldēt sešu punktu deficītu. Metiens pēc metiena, aizsardzība pēc aizsardzības, un starpība ruka! Komanda guva spēles pēdējos deviņus punktus, atspēlēja mīnusus un iekļuva finālā! Vadībā "Dolāri" atradās tikai 38 sekundes.

 

Galvenais "Dolāru" spēks bija Dāvis Matīss Žilde, kurš guva 30 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles, bet ar 21 punktu piebalsoja Raimonds Čudars (viņam arī 10 atlēkušās bumbas) un Ingus Mastiņš. Gūstot 21 punktu, par rezultatīvāko "O'Learys/Brooklyn" spēlētāju kļuva Gatis Epners, bet 16 punkti Kristapam Epneram (arī 12 atlēkušās bumbas un astoņas piespēles) un Raienam Šaubergam.