OlyBet Izaicinājuma kausā - Līderi ar uzvarām noslēdz regulāro sezonu, 1/8 finālos Zarumba sekmē ASK Patria uzvaru un BK NARM lielais trio pārspēj Vervo

EBL | entuziasti.com 14.03.2023
OlyBet Izaicinājuma kausā - Līderi ar uzvarām noslēdz regulāro sezonu, 1/8 finālos Zarumba sekmē ASK Patria uzvaru un BK NARM lielais trio pārspēj Vervo

Regulārā sezona

 

Laba iesildīšanās izslēgšanas spēlēm: "Farmers Paradise" regulāro sezonu noslēdza ļoti apņēmīgi, jo "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" tika apspēlēti ar 100:78. Uzvarētāju rindās lielisku gatavību nodemonstrēja Dāvis Čoders (28 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles) un Eduards Alberts-Vīksna (15 punkti un 22 atlēkušās bumbas).

 

Pārspēks groza tuvumā: čempione "Sportland" ceturtās ceturtdaļas ievadā nonāca sešu punktu iedzinējos pret "GāzeLV", bet uzreiz sekoja 9:0 izrāviens. Šī bija vienīgā ceturtdaļa, kurā "Sportland" noturēja pretiniekus zem 20 punktiem, beigās nolaužot uzvaru ar 94:88. Viens no galvenajiem panākuma faktoriem bija uzbrukuma bumbas, jo tika izcīnītas 26, kas pārvērtās 25 punktos.

 

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Farmers Paradise" – "Baltijas Baseini/Pasēdēšana" 100:78 (Čoders 28+9ab+11rp; Zālītis 19, Vārna 19)
"Sportland" – "GāzeLV" 94:88 (Grīnbergs 26+17ab+5rp; Brēmers 27+13ab+5pb)

 

Astotdaļfināls

 

"ASK Patria" – "2centi" 89:84
(23:22; 19:26; 27:23; 20:13)

 

Pēc pirmās spēles: "ASK Patria" +5

 

Izslēgšanas spēļu pirmajās minūtēs rezultāts auga līdzvērtīgi, un liela rezultāta starpība nebija. Otro ceturtdaļu ar sešiem punktiem pēc kārtas iesāka "2centi", panākot +5, tomēr ātri vien "ASK Patria" izdevās izlīdzināt rezultātu. Aptuveni trīs minūtes pirms puslaika beigām "2centi" spēlētājs Roberts Pučka traumas dēļ nevarēja turpināt maču, un komanda palika četratā, taču puslaika pārtraukumā "2centi" devās vadībā ar 42:48.

 

Puslaika pārtraukumā "2centi" palīgā ieradās Matīss Brunavs un atkal varēja spēlēt piecatā. "ASK Patria" gan izdevās mainīt spēles gaitu, jo gūti astoņi punkti pēc kārtas, kas deva +3. Diži tālāk armijnieki netika, un līdzīgs scenārijs bija arī pēdējo desmit minūšu laikā. Pašā galotnē ASK nospēlēja mazliet precīzāk, kas deva piecu punktu handikapu pirms atbildes mača.

 

Labākais "ASK Patria" spēlētājs bija Kristiāns Zarumba, kurš guva 38 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Dāvis Piuss atzīmējās ar 22 punktiem. Rezultatīvākie "2centi" rindās ar 29 un 22 punktiem bija attiecīgi Gints Liepiņš un Artūrs Melnieks.

 

BK "NARM" – "Vervo" 83:68
(21:22; 18:15; 24:12; 20:19)

 

Pēc pirmās spēles: "NARM" +15

 

Apņēmīgāks sākums izdevās "Vervo" spēlētājiem, kas spēlēja rezultatīvāk un ceturtdaļas vidū bija guvuši divreiz vairāk punktu. "NARM" sāka mest precīzāk, līdz ar to visai ātri arī saruka rezultāta starpība, turklāt otrajā ceturtdaļā izdevās jau izvirzīties vadībā. Starpība bija neliela, un abu komandu izredzes bija līdzvērtīgas, jo rezultāts pēc pirmā puslaika bija 39:37.

 

Krietni gatavāki otrā puslaika sākumam bija "NARM". Komanda lieliski spēlēja abos laukuma galos, "Vervo" nespēja gūt punktus, kamēr "NARM" atzīmējās ar 12:0 izrāvienu. Pirmo reizi bija tik liela rezultāta starpība, un "Vervo" bija jāsāk domāt par atspēlēšanos. Lielu daļu ceturtās ceturtdaļas starpība bija visai liela, bet ar deviņiem punktiem pēc kārtas "Vervo" pietuvojās līdz -7. Prieki bija īsi, jo "NARM" dubultoja pārsvaru, iegūstot salīdzinoši drošu handikapu pirms atbildes mača.

 

Pa 19 punktiem "NARM" komandā guva Sandis Zutis (viņam arī 10 atlēkušās bumbas) un Kārlis Dundurs (viņam arī septiņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles), savukārt Valda Seņkāna kontā 12 punkti, 13 bumbas, septiņas piespēles un septiņas pārtvertas bumbas. Galvenais "Vervo" spēlētājs ar 30 punktiem un 14 bumbām bija Jānis Dumburs.