OlyBet Izaicinājuma kausa 14. nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 15.02.2022

Rezultatīvs basketbols un "triple-double": "ASK Patria" visās ceturtdaļās guva vismaz 25 punktus, dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām un visai pārliecinoši pārspēja BK "Narm" – 108:86. Ļoti produktīvs uzvarētāju rindās bija Egons Baumanis, kurš guva 15 punktus, izcīnīja 19 atlēkušās bumbas un atdeva 13 rezultatīvas piespēles.

Otrā ceturtdaļa: "TET" spēles otrajās desmit minūtēs pārsvaru palielināja par 16 punktiem un ar to pietika, lai izcīnītu uzvaru pār "Klīrenss" – 80:71. Ceturtajā ceturtdaļā pretinieki gan pietuvojās līdz minimumam, tomēr pieredzējušie "TET" vīri neapjuka un nosargāja panākumu.

Lielais trijnieks: Artis Arnītis guva 33 punktus, Artis Vecumnieks pievienoja 21 punktu, bet Edgars Leja atzīmējās ar 21 punktu, 13 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, tādējādi sekmējot "Jēkabpils/Ošukalns" uzvaru pār "Sapiens" ar rezultātu 97:81.

Viena spēlētāja šovs: ja kopumā mačā starp "Moduls Engineering" un "T.G.I.F." lielas intrigas nebija (98:67), tad vienīgais jautājums bija par to, vai uzvarētāju rindās spēlējošais Jānis Zicāns gūs vairāk punktus nekā pretinieki. Ļoti tālu viņš nebija, jo 36 minūšu laikā Zicāns sakrāja 53 punktus.

Bez variantiem: ja jau augstāk minētajā spēlē bija liela rezultāta starpība, tad vēl nešpetnāki bija "Kraukļi", kas nodemonstrēja labāku aizsardzību un sagrāva "GāzeLV" ar rezultātu 95:54, Gustavam Mellenbergam izceļoties ar 34 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

Pēdējais izrāviens: vēl ceturtās ceturtdaļas vidū "Vienradži" atradās vadībā tikai ar diviem punktiem pret "Baltijas Baseini/SG", bet turpinājumā sekoja deviņu punktu izrāviens, kas deva panākumu ar 91:80, un kārtējais "triple-double" Tomam Vilkam – 35 punkti, 13 atlēkušās bumbas un 15 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"ASK Patria" – BK "Narm" 108:86 (Zarumba 28, Baumanis 15+19ab+13rp; Seņkāns 37)
"Klīrenss" – "TET" 71:80 (Lēmanis 22+18ab; Slišāns 23)
"Jēkabpils/Ošukalns" – "Sapiens" 97:81 (Arnītis 33, Leja 21+13ab+7rp; Timrots 25)
"T.G.I.F." – "Moduls Engineering" 67:98 (Dambinieks 26; Zicāns 53+14ab)
"GāzeLV" – "Kraukļi" 54:95 (Valdmanis 18; Mellenbergs 34+13ab+8rp)
"Vienradži" – "Baltijas Baseini/SG" 91:80 (Vilks 35+13ab+15rp; Žubulis 28+15ab)
"Kreisā Krasta Buļļi" – "Vervo" 72:86 (Rozenšteins 23+15ab; Liberts 22)
"Sportland" – "Plēsoņas" 80:55 (Ābols 18; Goldbergs 18+15ab)