OlyBet sieviešu līgā - BS Jugla atspēlē 18 punktus un iekļūst Finālā, ASK Ladies atbildes spēlē pietiek ar neižšķirtu

EBL | entuziasti.com 20.04.2023
OlyBet sieviešu līgā - BS Jugla atspēlē 18 punktus un iekļūst Finālā, ASK Ladies atbildes spēlē pietiek ar neižšķirtu

Pusfināls

 

BS "Jugla" – "Avantis" 80:61
(21:14; 16:14; 30:17; 13:16)

 

Divu spēļu summā: BS "Jugla"+1

 

Pēc pirmā mača "Avantis" atradās vadībā ar 18 punktiem, turklāt atbildes mača ievadā viešņas vēl palielināja pārsvaru summā. Situācija gan mainījās ceturtdaļas otrajā pusē, kad "Jugla" sāka dzīties pakaļ. Mājiniecēm izdevās noturēt "Avantis" uz diviem punktiem piecu minūšu laikā, kamēr Juglas dāmas pašas uzsāka deviņu punktu izrāvienu, kas uz tablo deva +11 (summā -7). Lielākus izrāvienus "Avantis" nepieļāva, puslaika pārtraukumā rezultātam esot 37:28 jeb viešņām +9 summā.

 

Trešajā ceturtdaļā "Jugla" bija vēl labāka nekā iepriekš, un tas sekmēja starpības samazināšanos summā. Lai gan "Avantis" aizvadīja labāko ceturtdaļu mačā, "Jugla" guva gandrīz divreiz vairāk punktu. Ceturtdaļas vidū mājinieces panāca neizšķirtu summā, bet pirms pēdējām desmit minūtēm jau bija priekšā – 67:45 uz tablo, bet +4 summā. "Jugla" vairāk vai mazāk, bet kontrolēja notikumus ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē. Brīdī, kad komandas šķīra 24 punkti, "Avantis" guva astoņus punktus pēc kārtas, dažas minūtes pirms beigām panākot +2 summā. "Juglas" grozs noslēdzošajās minūtēs bija noburts, tomēr mājinieces galotnē guva izšķirošos trīs punktus, kas ļāva veikt fantastisku atspēlēšanos summā un iekļūt finālā, kamēr "Avantis" otro sezonu pēc kārtas izsēja lielu pārsvaru pusfinālā.

 

Lielāko daļu no visiem "Juglas" punktiem guva Līga Jansone (23 punkti un septiņas atlēkušās bumbas), Līga Jansone (18+8), Ieva Jundase (16 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles) un Rendija Goža (13+6+5). "Avantis" komandā jāizceļ Ilze Dukāte (14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas), Anita Birze (13) un Baiba Nipere (11+6+6).

 

"ASK Ladies" – BK "Turība" 59:59
(13:17; 21:16; 12:13; 13:13)

 

Divu spēļu summā: "ASK Ladies" +30

 

"Turībai" pirms šī mača iedvesmu vajadzēja smelties no "Juglas" un pagājušās sezonas RTU, jo turnīra debitantes pirmo spēli pret "ASK Ladies" zaudēja ar -30. Viešņas trešdienas mača ievadā laukumā darbojās nedaudz labāk, visu laiku atrodoties vadībā, tiesa, "Turības" pārsvars bija rakstāms ar vienu ciparu. Pirmā puslaika beigās "ASK Ladies" guva astoņus punktus pēc kārtas, un tas ļāva atrasties priekšā ar 34:33.

 

Pēc pārtraukuma sīvā spēle turpinājās, un tas patīkamāk bija mājiniecēm. Bieži uz tablo bija neizšķirts vai notika vadības maiņa, un vienīgā atlikusī intriga bija par to, kura komanda uzvarēs šo maču. Ceturtās ceturtdaļas vidū divu punktu vadībā atradās "ASK Ladies". Galotnē, kurā nevienai no komandām teorētiski neko nevajadzēja, uzvarētājs tā arī netika noskaidrots, turklāt kopumā nepilnas desmit minūtes mača gaitā uz tablo bija neizšķirts.

 

Par rezultatīvāko "ASK Ladies" spēlētāju kļuva Vivita Morusa, kura guva 20 punktus un pārtvēra sešas bumbas, kamēr Ieva Kūlīte atzīmējās ar 11 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. "Turībai" labākā ar 21 punktu un 12 bumbām zem groziem bija Ance Krūmiņa.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26