OlyBet sieviešu līgas finālā pirmoreiz iekļūst RTU un LSPA

EBL | entuziasti.com 19.05.2022
OlyBet sieviešu līgas finālā pirmoreiz iekļūst RTU un LSPA

"Avantis" – "RTU" 57:91
(12:16; 10:23; 24:27; 11:25)

 

Divu spēļu summā: RTU +3

 

Iespējams, episkākā spēle Entuziastu basketbolu līgas vēsturē! Tie, kas sestdien nebija "Mežaparkā", var grauzt pirkstos un nožēlot. Pirmais mačs noslēdzās ar "Avantis" uzvaru 31 punkta apmērā, tomēr "RTU" nebija nokārušas galvas un bija gatavas cīnīties, par ko varēja pārliecināties jau tad, kad tika sperti pirmie soļi "Mežaparka" zālē.

 

Skaidrs, ka starpība summā bija liela, tāpēc "RTU" ķērās vērsim pie ragiem jau no pirmajām minūtēm. Studentes bija precīzas un atradās vadībā, taču "Avantis" vēl turēja līdzi. Varēja redzēt, ka "Avantis" uz spēli ieradās, lai noturētu pārsvaru, turklāt kopumā komanda ļoti slikti izpildīja metienus. Otrajā ceturtdaļā "RTU" turpināja spēlēt agresīvi aizsardzībā, un tas ļāva būvēt lielo atspēlēšanos, lai gan tajā pašā laikā brīžiem laukumā bija īsts hipodroms. "RTU" ceturtdaļas gaitā guva 13 punktus pēc kārtas, lielākais pārsvars bija 21 punkts, taču "Avantis" dažus punktus atguva. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 22:39 jeb "Avantis" summā +14.

 

Trešā ceturtdaļa bija rezultatīvākā abu komandu izpildījumā, kas, protams, bija par labu "Avantis". Studentes centās turpināt kausēt pretinieces, turklāt "RTU" meitenes bija tā iespiedušās pretinieču galvās, ka "Avantis" raidīja bumbu savā grozā! Sanākušos skatītājus sagaidīja ļoti interesanta ceturtā ceturtdaļa, jo uz tablo bija 20 punktu starpība, bet summā "Avantis" joprojām +11.

 

"RTU" meitenēm enerģija bija pārpārēm, turklāt īsts "X" faktors (nejaukt ar mūzikas šovu) bija Ieva Baumane, kura visas spēles laikā realizēja svarīgus metienus un dalīja piespēles, bet Elza Bieriņa un Demija Tijāre terorizēja pretinieču aizsardzību ar izprovocētām piezīmēm. "Avantis" uzbrukums turpināja buksēt, īpaši neprecīza bija pirmās spēles varone Kristīne Vapne.  

Lai nu kā, "RTU" neinteresēja "Avantis" problēmas, un starpība summā ceturtajā ceturtdaļā bija jau ļoti minimāla. Ieva Veinberga un Evita Žvarte turēja "Avantis" pie dzīvības, taču dažas minūtes pirms mača beigām "RTU" izlīdzināja rezultātu summā! Studentes gāja vēl tālāk un iekrāja +4 summā, bet Veinberga ar precīzu tālmetienu samazināja starpību līdz minimumam, kad bija palikušas mazāk par 20 sekundēm. "RTU" izmantoja "Avantis" nespēju izprovocēt piezīmi, nodedzinot svarīgās sekundes. Elizabete Zumenta realizēja savus vienīgos soda metienus, bet "Avantis" pat īsti nespēja izveidot pienācīgu uzbrukumu. "RTU" varēja sākt svinēt fantastisko atspēlēšanos un iekļūšanu finālā!

 

Elza Bieriņa kļuva par rezultatīvāko "RTU" spēlētāju ar 27 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet Ieva Baumane pievienoja 14 punktus, piecas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Labākās "Avantis" dāmas bija Evita Žvarte (16 punkti un 16 atlēkušās bumbas) un Ieva Veinberga (15 punkti).

 

 

BS "Jugla" – "LSPA" 55:71
(9:18; 10:19; 15:17; 21:17)

 

Divu spēļu summā: "LSPA" +8

 

Pirmo maču "Jugla" uzvarēja ar astoņiem punktiem, un, ņemot vērā otru pusfināla dueli, šis duelis vēl bija tālu no atrisinājuma. Lielisks sākums padevās "LSPA" meitenēm, jo vairāk nekā pirmo piecu minūšu laikā izdevās ne tikai atspēlēt deficītu summā, bet arī aiziet pa priekšu, jo "LSPA" guva pirmos 14 punktus! Nepatīkamā savainojumā iedzīvojās Katrīna Kate Višņēvica, un mačs viņai noslēdzās priekšlaicīgi. Beidzot metienus sāka realizēt arī "Jugla", taču studentes turpināja labo precizitāti, un starpība turpināja augt. Pēc pirmā puslaika uz tablo bija 19:37 jeb "LSPA" desmit punktu pārsvars summā.

 

"Juglai" ļoti pietrūka Liene Jansone, tomēr kāds cerību stariņš parādījās, jo starpība trešās ceturtdaļas vidū saruka līdz 12 punktiem jeb tikai četru punktu starpībai summā. "LSPA" izcēlās ar komandas spēli, jo metienus realizēja vairākas basketbolistes, un tas noveda pie tā, ka pirms pēdējām desmit minūtēm uz tablo bija 20 punktu starpība. Vairākkārtējām līgas čempionēm no Juglas bija jāsāk rādīt īstais basketbols, tomēr bumba spītīgi negribēja izkrist cauri tīkliņam. Daudzi uzskatīja, ka finālā spēlēs "Avantis" un "Jugla", bet šis ir studenšu gads – lielajā finālā "RTU" pret "LSPA"!

 

Par rezultatīvāko "LSPA" spēlētāju kļuva Ilze Nordena, kura guva 16 punktus, bet Sindija Kudule guva 14 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un atdeva 12 rezultatīvas piespēles. Vienīgā "Juglas" basketboliste, kura pārsniedza desmit gūto punktu robežu, bija Elizabete Zālīte – 19.