OlyBet sieviešu līgas finālu diena - vai Jugla atgūs titulu vai ASK ladies triumfēs pirmo reizi, BK Turībai debijā bronza vai Avantis izcīnīs medaļas?

EBL | entuziasti.com 21.04.2023
OlyBet sieviešu līgas finālu diena -  vai Jugla atgūs titulu vai ASK ladies triumfēs pirmo reizi, BK Turībai debijā bronza vai Avantis izcīnīs medaļas?

"Avantis" – BK "Turība"

 

Regulārajā sezonā "Avantis" darbojās visai pārliecinoši, ko apliecina trešā vieta un tas, ka trīs no četriem zaudējumiem piedzīvoti pret TOP2 komandām. Lai gan ir teiciens, ka vislabāk mācās no savām kļūdām, "Avantis" tās atkal atkārtoja. Ja pagājušajā gadā komanda izsēja +31, kas tika iegūts pēc pirmās pusfināla spēles, tad šogad dāmām bija +18 pēc pirmā mača ar "Juglu", bet atkal būs jācīnās par bronzu. "Turība" aizvada debijas sezonu un ceturtdaļfinālā izdevās izslēgt pagājušās sezonas finālisti "LSPA", tomēr jauda pusfinālam pret "ASK Ladies" nepietika.

 

Savā starpā "Avantis" un "Turība" aizvadīja divas saspringtas cīņas. Vispirms pieredzējušās "Avantis" uzvarēja viesos ar 54:50, taču studentēm pusotru mēnesi vēlāk izdevās reabilitēties. "Avantis" dāmas savu pieredzi apliecinājušas arī individuāli, jo Zane Voļska regulārajā sezonā bija ceturtā rezultatīvākā, kamēr Ilze Dukāte kopumā bija trešā efektīvākā. Vai "Avantis" otro sezonu pēc kārtas gribās palikt ceturtajā vietā? Atbildi droši vien paši ziniet.

 

"ASK Ladies" – BS "Jugla"

 

Lieliskas pārvērtības vasarā piedzīvoja "ASK Ladies". Ja iepriekšējā sezonā komanda bija pēdējā vietā ar vienu uzvaru visas sezonas garumā, tad tagad 10-2 bilance un pirmā vieta regulārajā sezonā. Pusfinālā ASK problēmas neradās, kamēr to nevarētu teikt par "Juglu", kas nonāca iedzinējos ar 18 punktiem pēc pirmā mača, tomēr ar raksturu izdevās atspēlēties un atgriezties finālā, dodoties pretī jau piektajām zelta medaļām. Regulārajā sezonā savstarpējos dueļos bija divas dažādas spēles. Ja oktobra pēdējā dienā "Jugla" uzvarēja ar 14 punktiem, tad februāra noslēgumā dominēja "ASK Ladies", uzvarot ar +35.

 

Nevar neizcelt lielisko dueli groza apakšā, kas mūs sagaida finālā, - Ieva Kūlīte pret Lieni Jansoni! Tieši Kūlītes pievienošanās sekmēja ASK lieliskos rezultātus, un Ieva dominēja regulārajā sezonā, jo bija trešā rezultatīvākā, labākā piespēlētāja un labākā atlēkušo bumbu izcīnītāja, kas pārliecinoši ļāva tikt pie MVP balvas. Kura bija Kūlītes galvenā konkurente? Liene Jansone, jo viņa bija rezultatīvākā visā līgā un otra efektīvākā kopumā.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26