Uriekstes Dravnieki - OlyBet DDL Čempioni!

EBL | entuziasti.com 25.05.2022
Uriekstes Dravnieki - OlyBet DDL Čempioni!

Par 3. vietu

 

BK "Karavīrs" – BK "Ķekava/ISG" 89:59
(16:15; 21:8; 25:18; 27:18)

 

Spēles pirmos punktus guva "Ķekava/ISG", bet kopumā visu laiku vadībā atradās "Karavīrs", lai gan rezultāta starpība bija niecīga. Mačs punkts punktā turpinājās līdz pat otrās ceturtdaļas vidusdaļai, kad pārsvaru sāka būvēt "Karavīrs". Piecu minūšu laikā "Karavīrs" noturēja pretiniekus tikai uz trim punktiem, bet komanda guva 13, tādējādi pēc pirmā puslaika rezultāts bija 37:23.

 

Pēc pārtraukuma starpība turpināja augt. "Karavīram" izdevās vairāki izrāvieni, bet "Ķekava" pretī nespēja likt tik lielu rezultativitāti. Uz brīdi starpība sasniedza 29 punktus, bet septiņus bezatbildes punktus guva "Ķekava/ISG". Pirms ceturtās ceturtdaļas "Karavīram" piederēja 21 punkta handikaps, un Ķekavai beidzot bija jāliek kaut kas pretī, tomēr brīnumlīdzeklis netika atrasts. "Karavīrs" gāja uz priekšu, rezultāta starpības sasniedza arī ceturto desmitu, un komanda pārliecinoši tika pie bronzas medaļām.

 

"Karavīra" komandā "double-double" ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām noformēja Jānis Ķudis, bet Matīsa Caunes kontā 18 punkti, piecas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Vienīgais BK "Ķekava/ISG" spēlētājs, kurš sasniedza desmit gūto punktu robežu, bija Toms Roziņš – 14.

 

Fināls

 

"Uriekstes Dravnieki" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 85:74
(28:14; 14:17; 29:26; 14:17)

 

Diametrāli pretējs spēles sākums bija komandām. Ja "Ķekava/Bebe.lv" no spēles nespēja realizēt, tad praktiski visu iemeta "Uriekstes Dravnieki", rezultātam ceturtdaļas vidū sasniedzot 17:1! No šoka Ķekavas basketbolistiem izdevās pamosties, jo metieni sāka krist iekšā, turklāt ar astoņu punktu izrāviena palīdzību izdevās sadeldēt mīnusus līdz deviņiem punktiem. Spēle izlīdzinājās, taču pēc pirmā puslaika rezultāts bija 42:31.

 

Otrā puslaika sākumā "Dravnieki" vēl mazliet iekrāja handikapu, bet Salvja Mētras vadītie vīri nebija gatavi padoties. Gūstot punktus biežāk nekā pretinieki, Ķekava sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem, turklāt komandai bija vairākas iespējas piekļūt vēl tuvāk, taču daudzie metieni viena uzbrukuma ietvaros nebija precīzi, kamēr "Dravnieki" uzreiz atbildēja ar 2+1 gājienu. Starpība turējās 15 punktu robežās, bet Ķekava pretiniekus nekur tālāk nelaida, lai gan būtiski pietuvoties arī nespēja. Ceturtajā ceturtdaļā "Dravnieki" beidzot panāca arī +20, un komandas ceļš līdz titulam netika apdraudēts. "Uriekstes Dravnieki" – Darba dienu līgas čempione!

 

Mārtiņš Vīņauds kļuva par rezultatīvāko "Uriekstes Dravnieku" spēlētāju ar 22 punktiem, kamēr vērtīgākais spēlētājs Rihards Bērziņš guva 21 punktu. Labākais BK "Ķekava/ISG" basketbolists bija Jānis Blaubergs, kurš ne tikai guva 18 punktus, bet arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.