Vervo - OlyBet 3. līgas čempioni!

EBL | entuziasti.com 15.07.2020
Vervo - OlyBet 3. līgas čempioni!

Par 3. vietu

 

BK "Pilžņi" – "Riga Crew" 72:69
(19:25; 13:8; 21:12; 19:24)

 

Lai gan uz spēli "Riga Crew" ieradās nepilnā sastāvā, tieši viņi vairāk atradās vadībā pirmajā ceturtdaļā. Jāteic, ka abas komandas demonstrēja atzīstamu rezultativitāti, taču RC izdevās pat iekrāt desmit punktu handikapu uz tablo. Prieki gan nebija ļoti ilgi, jo līdz puslaika izskaņai "Pilžņi" pietuvojās. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts bija 32:33.

 

Jau puslaika izskaņa nesa vēsmas par izmaiņām spēles ritējumā, un tas apstiprinājās arī turpinājumā, jo "Pilžņi" sāka pārņemt kontroli pār spēli. 15 punktu izrāviens kopējā ieskaitē deva jau +16. Nedaudz vēlāk "Riga Crew" astoņus punktus atguva, tiesa, vēl 5 minūtes pirms spēles beigām komandas šķīra 10 punkti. Pamazām gan "Riga Crew" sāka tuvoties, pēdējās sekundēs deficīts bija vairs tikai 3 punkti, taču Artūra Kramiņa raidīties metiens nebija precīzs, kas nozīmēja tikai vienu – bronzu izcīna BK "Pilžņi"!

 

Mārtiņš Kiziks ar 20 punktiem bija rezultatīvākais BK "Pilžņi" spēlētājs, bet "double-double" sakrāja Artis Linde (18 punkti un 10 atlēkušās bumbas) un Rolands Verščagins (10 punkti un 10 rezultatīvas piespēles). Lielu daļu no visiem "Riga Crew" punktiem guva Artūrs Kramiņš – 30.

 

Fināls

 

"Vervo" – "Plēsoņas" 70:69
(23:14; 12:10; 18:25; 10:14; 7:6)

 

Regulārās sezonas uzvarētāja "Vervo" spēles sākumā apliecināja favorītes statusu un izvirzījās dažu punktu vadībā, kas ceturtdaļas izskaņā sasniedza 9 punktus. Otrajā ceturtdaļā nedaudz piebremzēja "Vervo" uzbrukums, tiesa, "Plēsoņas" tik un tā nespēja pietuvoties. Pēc nospēlētām 20 minūtēm tablo vēstīja par 35:24.

 

Puslaika pārtraukumā "Plēsoņas" atrada pareizos motivācijas vārdus un, atsākoties spēlei, sāka deldēt mīnusus. Pēc deviņiem punktiem pēc kārtas no -11 bija pāri palicis vairs tikai -2. Fināla intriga bija atgriezusies! Kopš tā brīža spēle ritēja punkts punktā. Kad līdz spēles beigām bija palikušas tikai 5 minūtes, "Vervo" piederēja tikai +1. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, "Plēsoņām" izdevās izlīdzināt rezultātu! Pateicoties veiksmīgai cīņai par atlēkušajām bumbām uzbrukumā, "Vervo" izdevās panākt triju punktu handikapu, bet savu vārdu vēl nebija līdz galam teicis Kārlis Večens – 14 sekundes pirms beigām precīzs traks tālmetiens, kas panāca neizšķirtu! "Vervo" nespēja izraut uzvaru, līdz ar to sekoja pagarinājums.

 

Papildus piecminūtes ievadā "Plēsoņas" pirmo reizi izvirzījās vadībā, bet mazāk nekā 2 minūtes pirms beigām komanda panāca lielāko pārsvaru mačā, kas bija +3. "Vervo" punktu atguva, bet tad sekoja vairāki neveiksmīgi uzbrukumi. 20 sekundes pirms beigām "Vervo" izpildīja neprecīzu metienu, bumba nonāca "Plēsoņu" rīcībā, tā ātri gan tika pazaudēta, un galveno spēles instrumentu atguva "Vervo" – Matīss Mamedovs izpildīja brīvu tālmetienu, kas bija precīzs, un "Vervo" panāca +1! "Plēsoņu" pēdējā iespēja izraut titulu netika izmantota, un par čempioni kļuva "Vervo" komanda!

 

Rezultatīvākais "Vervo" komandā ar 23 punktiem, 6 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm bija Matīss Mamedovs, bet ar "double-double" atzīmējās Jānis Dumburs (19 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Alfrēds Rozentāls (13 punkti un 11 bumbas). Roberts Niedra "Plēsoņu" labā guva 23 punktus, kamēr Kārlim Večenam 15 punkti, 7 atlēkušās bumbas, 9 rezultatīvas piespēles un 7 pārtvertas bumbas.