BK Iemetiens - OlyBet 5. līgas čempioni!

EBL | entuziasti.com 25.04.2023
BK Iemetiens - OlyBet 5. līgas čempioni!

Par 3. vietu

 

"Virgin City" – "Aloja" 71:61
(21:13; 10:15; 20:16; 20:17)

 

Agrās rīta stundas sākumā abām komandām īpaši labi nesekmējās ar punktu gūšanu, taču ceturtdaļas viducī "Virgin City" panāca astoņu punktu handikapu, bet nākamā nogriežņa sākumā komandas šķīra jau desmit punkti. "Aloja" sāka demonstrēt cīnītāju garu, ko apliecināja ar astoņu punktu izrāvienu. Līdz pat puslaika beigām starpība uz tablo bija minimāla, tomēr visu laiku priekšā atradās "Virgin City" – 31:28 pēc pirmā puslaika.

 

Otrā puslaika ievads krietni labāks bija "Virgin City", kas ar septiņiem punktiem pēc kārtas atjaunoja desmit punktu handikapu. Līdz pirmajiem "Alojas" punktiem bija mazliet jāuzgaida, tomēr pretinieki netika palaisti nekur tālu projām. Septiņi punkti šķīra komandas pirms noslēdzošās ceturtdaļas, un atkal "Virgin City" pirmajās minūtēs bija labāki. Artūrs Vītols centās izglābt "Aloju", taču "Virgin City" spēja atbildēt ar precīziem metieniem, tādējādi nodrošinot sev bronzas medaļas.

 

Labākais "Virgin City" spēlētājs bija Gustavs Žebers, kurš guva 24 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kamēr Artūrs Vītols "Alojas" rindās izcēlās ar 29 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām.

 

Fināls

 

BK "Iemetiens" – "Viļāni/BTA" 73:62
(14:9; 20:15; 17:25; 22:13)

 

Visai ātri Viļāni atklāja spēles rezultātu, bet kopumā komandas ar lielu rezultativitāti neizcēlās. Deviņus punktus pēc kārtas ceturtdaļas beigu daļā guva "Iemetiens". Latgales pārstāvji uz tablo pietuvojās līdz minimumam, bet "Iemetiens" atkal izcēlās ar izrāvienu, kas šoreiz bija astoņu punktu izteiksmē. Ar diviem precīziem tālmetieniem "Iemetiens" panāca +14, taču pēc pirmā puslaika uz tablo bija 34:24.

 

Pirmos piecus otrā puslaika punktus guva "Iemetiens", tādējādi vēl vairāk attālinoties. Juris Meļņiks vienpersoniski turēja "Viļānus/BTA" pie dzīvības, taču starpība uz tablo tik un tā bija aptuveni desmit punkti. Tā tas turējās ilgāku laiku, turklāt pieauga līdz pat 15 punktiem, bet Viļānu deviņu punktu izrāviens ļāva pietuvoties jau līdz trim punktiem.

 

Izšķirošās desmit minūtes pagāja punkts punktā. Ja Meļņiks vienīgais guva punktus Viļāniem, tad "Iemetieniem" rezultatīvi spēlēja trīs spēlētāji, sešas minūtes pirms beigām panākot septiņu punktu handikapu. "Iemetiens" lauza spēli, jo starpība pārsniedza jau desmit punktus. Dažus punktus Viļāniem izdevās atgūt, tomēr "Iemetiens" nosargāja uzvaru, kļūstot par čempioni!

 

Par rezultatīvāko "Iemetiena" spēlētāju kļuva Aleksis Eduards Brālītis, kurš guva 19 punktus, kamēr Mārtiņam Sīlim 12 punkti, 11 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Lieliska spēle "Viļānu/BTA" rindās Jurim Meļņikam – 28 punkti un 21 atlēkusī bumba.