BS Jugla pieckārtējās OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

EBL | entuziasti.com 24.04.2023
BS Jugla pieckārtējās OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

Par 3. vietu

 

"Avantis" – BK "Turība" 83:43
(20:7; 19:6; 22:12; 22:18)

 

Jau visai ātri sāka izpausties "Avantis" pārsvars, jo dāmas no pirmajām minūtēm prata realizēt metienus no dažādām distancēm. "Turība" arī sāka gūt punktus, taču "Avantis" to darīja krietni biežāk. Ceturtdaļas izskaņā rezultāta starpība sasniedza desmit punktu robežu, un nākamajā nogrieznī starpība turpināja pieaugt. Īpaši sekmīga "Avantis" izvērtās puslaika izskaņa, kad komanda guva 12 punktus pēc kārtas, puslaika pārtraukumā ejot pie 39:13.

 

Arī spēles otrajā daļā turpinājās "Avantis" dominance. Lai gan "Turībai" izdevās uzlabot sniegumu uzbrukumā, aizsardzība turpināja pieklibot, un "Avantis" neņēma nost kāju no gāzes pedāļa. Starpība turpināja pieaugt ar katru minūti, un pieredzējušajām "Avantis" atlika vien noturēt iekrāto pārsvaru, kas veiksmīgi arī tika izdarīts, tādējādi pabeidzot sezonu ar bronzas medaļām!

 

Galvenā "Avantis" spēlētāja bija Zane Lapsiņa, kura guva 34 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un pārtvēra sešas bumbas, kamēr Ilzei Dukātei 23 punkti un 14 bumbas zem groziem. Rezultatīvākā "Turības" rindā bija Ance Krūmiņa – 16 punkti.

 

 

Fināls

 

"ASK Ladies" – BS "Jugla" 61:66
(11:3; 15:10; 11:26; 16:14; 8:13)

 

Finālspēles pirmās minūtes pagāja lielā cīņā, bet ar retiem punktu guvumiem. Precīzākas bija "ASK Ladies", kas izvirzījās vadībā ar astoņiem punktiem, turklāt otrajā ceturtdaļā turpināja audzēt pārsvaru. Savus metienus sāka realizēt "Jugla", tomēr pārliecinošāk kopumā izskatījās "ASK Ladies", kas puslaika pārtraukumā bija guvusi divreiz vairāk punktu – 26:13.

 

Krietni labāk otro puslaiku sāka "Jugla". Lai gan ASK dāmas bija panākušas 14 punktu handikapu, "Bitītes" sāka deldēt mīnusus. Ceturtdaļas vidū starpība bija vēl septiņi punkti, taču pēc "Juglas" 13:0 izrāviena uz tablo vairs tikai viena punkta starpība. Pie sasniegtā "Bitītes" neapstājās, jo pārņēma iniciatīvu, pirms ceturtā nogriežņa izvirzoties vadībā ar 39:37. Lai gan morālā iniciatīva bija "Juglas" pusē, "ASK Ladies" ar četriem punktiem atguva vadību, brīdi vēlāk panākot arī +5. "Bitītes" lieliski izmantoja pretinieču nesavaldību un bieži stājās uz soda metienu līnijas, spējot realizēt piešķirtos brīvmetienus.

 

Piekto piezīmi saņēma ASK līdere Ieva Kūlīte, un "Jugla" atradās vadībā ar +3, kad atlikusi vairs bija tikai minūte, tomēr uz līdzenas vietas Ieva Jundase kļūdījās, pretiniecēm divus punktus atgūstot. "Jugla" pieļāva vēl vienu kļūdu, un 12 sekundes pirms beigām Zenta Liepa atguva vadību ASK, tomēr Adrianna Putniņa, sedzot "Juglas" autu, atradās pārāk tuvu sānu līnijai, par ko saņēma tehnisko piezīmi, un Liene Jansone ar precīzu soda metienu izlīdzināja rezultātu. "Jugla" savu izdevību izraut uzvaru neizmantoja, arī ASK nebija precīza, līdz ar to bija nepieciešams pagarinājums!

 

Pagarinājuma ievadā uzdarbojās Jundase, kura ar precīzu divpunktu, soda un trīspunktu metienu panāca Juglas pārstāvēm +6. Veiksmes fortūna pārgāja ASK pusē, jo komanda ne tikai atspēlēja visu deficītu, bet arī izvirzījās vadībā ar punktu 83 sekundes pirms mača beigām. Ar Gožas un Leimanes pūlēm "Jugla" atguva +2, bet punktu zelta medaļām pielika Jundase, kura guva divus punktus ar sodu. Piekto reizi vēsturē "Bitītes" kļuva par čempionēm!

 

Liene Jansone kaldināja "Juglas" triumfu ar 22 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un astoņām izprovocētām piezīmēm, kamēr Ieva Jundase pievienoja 19 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. "ASK Ladies" komandā "double-double" noformēja Zenta Liepa (16 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Ieva Kūlīte (11 punkti, 15 bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles).

SL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Ieva Apare Apare25
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane15
Komanda BS Jugla Jansone14
Komanda BK Turība Krūmiņa14
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa12
SpēlētājiAS
Spēlētājs Ilze Ieviņa-Moče Ieviņa-Moče5
Komanda ASK LADIES Apare4
Komanda BK Turība Erbsa4
Komanda Pazudušās Pērles Stalidzāne4
Komanda Pazudušās Pērles Grabe4
SpēlētājiREB
Spēlētājs Ieva Apare Apare17
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane14
Komanda Avantis Žvarte11
Komanda A.R.T. Skromane10
Komanda Pazudušās Pērles Legzdiņa9
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Ieva Apare Apare36
Komanda Pazudušās Pērles Dreimane21
Komanda Pazudušās Pērles Grabe17
Komanda Pazudušās Pērles Siliņa17
Komanda BK Turība Krūmiņa16