OlyBet 3. līgā - Ābols un Barkovskis palīdz MEH sagādāt sensāciju un pirmo reiz iekļūt FINAL 4, Radex divu spēļu summā uzvar pārliecinoši

EBL | entuziasti.com 29.03.2023
OlyBet 3. līgā - Ābols un Barkovskis palīdz MEH sagādāt sensāciju un pirmo reiz iekļūt FINAL 4, Radex divu spēļu summā uzvar pārliecinoši

Ceturtdaļfināls

 

"Radex" – "Ikšķile" 81:66
(22:18; 19:12; 19:16; 21:20)

 

Divu spēļu summā: "Radex" +42

 

Tā kā "Radex" bija iekrājusi 27 punktu pārsvaru, "Ikšķilei" bija ļoti jācenšas, lai saglābtu sezonu. Uz šo maču "Radex" ieradās bez galvenā līdera Gundara Bričkas, taču komanda jau no pirmajām minūtēm bija vadībā. Ja pēc pirmās ceturtdaļas starpība uz tablo bija četri punkti (summā jau 31), tad otrajā ceturtdaļā "Radex" handikaps pieauga vēl vairāk. Gūstot puslaika pēdējos septiņus punktus, rezultāts pēc 20 minūtēm bija 41:30.

 

Pēc pārtraukuma nekas būtiski spēlē nemainījās. Abas komandas uzbruka grozam ar līdzīgu precizitāti, turklāt ar katru minūti samazinājās intriga arī par to, kas uzvarēs šajā spēlē. "Ikšķilei" problēmas sagādāja pretinieku apturēšana groza tuvumā, un tas neļāva sadeldēt deficītu. Lielākā starpība bija 21 punkts, bet beigās "Radex" uzvarēja ar +15 jeb summā iespaidīgie +42.

 

"Radex" komandā rezultatīvākais ar 35 punktiem bija Jānis Eiduks, savukārt 23 punkti un 14 bumbas zem groziem Edvarda Jašuka kontā. Par rezultatīvākajiem "Ikšķiles" spēlētājiem ar 20 un desmit punktiem kļuva attiecīgi Jānis Druva un Dagnis Jurgelāns.

 

"Pārdaugavas Buki" – "MEH" 78:80
(23:15; 22:22; 12:25; 21:18)

 

Divu spēļu summā: "MEH" +3

 

Mačs solījās būt aizraujošs, jo "MEH" pirmo spēli uzvarēja tikai ar punktu. "Pārdaugavas Buki" krietni labāk aizvadīja pirmo ceturtdaļu. Noslēdzoties desmit minūtēm, "Buku" pārsvars sasniedza astoņus punktus, bet kopumā lielākais handikaps bija 17 punkti (summā +16). "MEH" izdevās dažus punktus atspēlēt, bet pēc pirmā puslaika uz tablo bija 45:37 jeb "Bukiem" summā +7.

 

Trešajā ceturtdaļā spēles gaita apgriezās kājām gaisā. "MEH" ne tikai spēlēja rezultatīvi, bet arī apturēja pretiniekus aizsardzībā, kā rezultātā izdevās gūt 13 punktus pēc kārtas un panākt piecu punktu pārsvaru (summā +6). "MEH" turpināja atrasties priekšā, un lielākais handikaps bija astoņi punkti, taču "Bukiem" visus mīnusus uz tablo izdevās izdzēst. Pēdējās minūtes pagāja punkts punktā, tomēr "MEH" galotnē nospēlēja prasmīgāk un iekļuva pusfinālā!

 

Gūstot 18 punktus, par rezultatīvākajiem "MEH" spēlētājiem kļuva Ričards Barkovskis un Aleksis Ābols. "Pārdaugavas Buku" komandā visvairāk punktu guva Dāvis Klegeris un Roberts Rozenšteins, kuriem attiecīgi 31 un 16.