OlyBet 3. līgas 1/8finālā - Kūpera izglābšanās, Koka roka otrajā spēlē neatstāj intrigu un Lai līst saglabā mieru un tiek 1/4 finālā.

EBL | entuziasti.com 08.03.2023
OlyBet 3. līgas 1/8finālā - Kūpera izglābšanās, Koka roka otrajā spēlē neatstāj intrigu un Lai līst saglabā mieru un tiek 1/4 finālā.

Astotdaļfināls

 

"Kūpers" – "Klīrenss" 54:68
(17:22; 16:15; 10:17; 11:14)

 

Divu spēļu summā: "Kūpers" +5

 

Pēc pirmās spēles "Kūperam" bija 19 punktu pārsvars, kas nozīmēja visai drošu handikapu, taču "Klīrenss" tā nedomāja. Ar sešu punktu izrāvienu "Klīrenss" panāca +8, un pirmajā puslaikā bija arī desmit punktu handikaps (summā -9), tomēr "Kūpers" līdz pārtraukumam saņēmās un vairākus punktus atspēlēja, pēc pirmā puslaika rezultātam esot 33:37 jeb "Kūperam" summā +15.

 

"Klīrenss" nepadevās arī spēles otrajā daļā. Krājot punktu pa punktam, pārsvars auga, un mūs sagaidīja interesanta ceturtā ceturtdaļa, jo starpība summā bija tikai astoņi punkti. "Kūpers" arī nevarēja iemest no tālās distances, un tas viss noveda pie tā, ka "Klīrenss" panāca +17 jeb summā vairs tikai -2! Galotne izvērtās ļoti sīva, taču "Kūpers" nepasniedza pretiniekiem dāvanu un nosargāja uzvaru sērijā, kamēr "Klīrenss" var domāt, kāpēc pirmajā mačā ielaida tik lielus mīnusus.

 

Labākais "Klīrenss" spēlētājs bija Mārtiņš Dambergs, kurš guva 19 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr "Kūpera" rindās "double-double" sakrāja Arvīds Turks – 14 punkti un desmit bumbas zem groziem.

 

BK "Pilžņi" – "Veselības grupa" 59:48
(16:14; 13:15; 8:5; 22:14)

 

Divu spēļu summā: BK "Pilžņi" +45

 

"Pilžņi" ieradās uz maču ar komfortablu 34 punktu handikapu, turklāt "Veselības grupa" ļoti lielu apņēmību sākumā nemaz nerādīja. Situācija mainījās otrajā ceturtdaļā, kad izdevās gūt 11 punktus pēc kārtas un panākt +7, taču puslaika pēdējos septiņus punktus guva "Pilžņi", līdz ar to puslaika pārtraukumā 29:29 uz tablo.

 

Trešajā ceturtdaļā abas komandas ar ļoti sliktu precizitāti uzbruka grozam, bet tas, protams, spēlēja par labu "Pilžņi" vienībai. Intriga bija par to, kas uzvarēs šajā mačā, un ceturtajā ceturtdaļā "Pilžņi" aizgāja pa priekšu. Komanda desmit minūšu laikā guva gandrīz tikpat punktu cik pirmajā puslaikā un izcīnīja panākumu.

 

Rezultatīvākie "Pilžņi" spēlētāji ar 18 un 11 punktiem bija attiecīgi Arvis Berkolds un Jānis Brūveris, savukārt "Veselības grupa" pa desmit punktiem guva Jānis Skuja (viņam arī 13 atlēkušās bumbas), Ģirts Indriksons (11 bumbas), Roberts Prindulis un Jānis Ozols.

 

"Ikšķile" – "Sparta Logistics" 93:76
(25:23; 18:22; 21:14; 29:17)

 

Divu spēļu summā: "Ikšķile" +19

 

Pēc pirmā mača "Ikšķile" bija vadībā ar diviem punktiem, kam šo spēli izdevās iesākt krietni sekmīgāk. Ceturtdaļas vidū bija septiņu punktu handikaps, taču pieci "Spartieši" prata atspēlēties. Komanda guva 16 punktus pēc kārtas un panāca +8 uz tablo (+6 summā). "Ikšķile" sāka dot pretī, bet pēc pirmā puslaika bija neizšķirts divu spēļu summā – 43:45.

 

Vēl mazliet "Sparta Logistics" turējās priekšā trešās ceturtdaļas sākumā, taču "Ikšķile" uzsāka 12 punktu izrāvienu, iegūstot deviņu punktu handikapu (summā +11). Nekur tālāk atrauties neizdevās, un "Sparta" dažus punktus atguva, saglābjot intrigu uz pēdējo ceturtdaļu. Nevarētu teikt, ka tā gan bija liela, jo Ikšķile visai ātri salika visu pa plauktiņiem. Piecas minūtes pirms sērijas beigām "Ikšķilei" bija +14 summā, un "Sparta Logistics" piecatā brīnumus paveikt nebija spējīga.

 

Galvenais "Ikšķiles" spēles maestro bija Gatis Veiders, kurš guva 22 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles, kā arī pārtvēra piecas bumbas. Lielāko daļu no visiem "Sparta Logistics" punktiem guva Rūdolfs Vītols (40), pievienojot arī desmit atlēkušās bumbas.

 

"MEH" – BK "Rimša" 76:73
(19:27; 23:22; 17:7; 17:17)

 

Divu spēļu summā: "MEH" +23

 

"Rimša" jau no pirmajām minūtēm sāka deldēt 20 punktu deficītu. Noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai, "Rimša" kontā bija astoņu punktu handikaps (summā -12), turklāt otrās ceturtdaļas ievadā izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas. Uz brīdi starpība summā vairs bija tikai divi punkti, tomēr "MEH" ar 12:0 izrāvienu apslāpēja pretiniekus. Pēc pirmā puslaika 42:49 uz tablo jeb "MEH" summā +13.

 

Pēc pārtraukuma viss apgriezās kājām gaisā, jo "Rimša" vairs nespēja gūt punktus. Jāteic, ka abu komandu uzbrukums pieplaka, tomēr "MEH" tik un tā guva par desmit punktiem vairāk, tādējādi izvirzoties vadībā arī uz tablo. "Rimša" bija jāveic liels izrāviens, lai saglabātu sezonu, tomēr nekas no pirmajā puslaikā demonstrētā nebija palicis pāri.

 

Artis Penka demonstrēja daudzpusīgu sniegumu "MEH" rindās, jo guva 25 punktus, izcīnīja 21 atlēkušo bumbu un izprovocēja deviņas piezīmes, bet 22 punktus pievienoja Aleksis Ābols. Rezultatīvākie "Rimša" spēlētāji ar 22 un 20 punktiem bija attiecīgi Rihards Polis un Edgars Vecums (viņam arī astoņas bumbas un sešas piespēles).

 

"Koka Roka" – "VEFs" 97:61
(28:14; 24:19; 16:18; 29:10)

 

Divu spēļu summā: "Koka Roka" +42

 

Tas, ka pēc pirmā mača "Koka Rokai" bija tikai +6, lika domāt par interesantu atbildes spēli, tomēr "Koka Roka" sāka ļoti jaudīgi un jau pirmās ceturtdaļas vidū bija priekšā ar deviņiem punktiem (summā +15). Līdz ceturtdaļas beigām uz tablo komandas šķīra jau vairāk nekā desmit punkti, savukārt otrajā ceturtdaļā sasniedza 20 punktus. Pēc pirmā puslaika rezultāts vēstīja par 52:33 jeb summā "Koka Rokai" +25.

 

"VEFam" steidzīgi bija jādomā par atspēlēšanos, un nelielu rezultātu 9:0 izrāviens deva. Starpība tik un tā bija liela ne tikai uz tablo, bet arī summā, turklāt ceturtajā ceturtdaļā visas "VEFa" cerības saira pa vīlēm. "Koka Roka" skrēja un meta, sakrāja 29 punktus, bet pretinieki atbildēja tikai ar desmit. Turpinājumā "VEFam" vienīgais uzdevums būs atbalstīt "VEF Rīga".

 

Seši no astoņiem "Koka Rokas" spēlētājiem guva vismaz desmit punktus, bet labākais ar 35 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Vanags, kamēr "VEFa" rindās pie "double-double" tika Andris Ingiļāvičus (22+12) un Kristiāns Ketlers (18+13).

 

"Lai līst" – "Plēsoņas" 80:83
(16:26; 19:17; 16:22; 29:18)

 

Divu spēļu summā: "Lai līst" +4

 

Septiņu punktu pārsvaru, kas piederēja "Lai līst" pēc pirmajām 40 minūtēm, "Plēsoņas" izdzēsa jau pašā ievadā, panākot 3:13. Komanda turējās vadībā visu pirmo puslaiku, un otrajā ceturtdaļā tika panākts lielākais handikaps, kas bija 14 punkti (summā +7), taču puslaika pārtraukumā starpība uz tablo bija astoņi punkti (35:43), kamēr summā "Plēsoņām" +1.

 

Trešajā ceturtdaļā "Plēsoņas" joprojām turējās priekšā, turklāt pieaudzēja pārsvaru summā līdz septiņiem punktiem. "Lai līst" saprata lietas nopietnību, kas vainagojās ar 11:0 izrāvienu un vadības atgūšanu summā. Rezultāta starpība ne tikai uz tablo, bet arī summā bija minimāla, un "Plēsoņām" bija visas iespējas triumfēt sērijā, tomēr "Lai līst" nospēlēja precīzāk abos laukuma galos un soļo tālāk, lai gan šajā mačā neatradās vadībā nevienu sekundi.

 

"Plēsoņu" komandā pa 26 punktiem guva Dāvis Silenieks un Sandis Millers (viņam arī 12 atlēkušās bumbas), kamēr galvenais punktu guvējs "Lai līst" komandā bija Kristaps Druva (30), bet Nikam Gaigalietim 13 punkti, 11 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

 

"Pārdaugavas Buki" – BK "Virca" 101:68
(22:18; 28:24; 22:15; 29:11)

 

Divu spēļu summā: "Pārdaugavas Buki" +79

 

"Buki" jau pirmo spēli uzvarēja ar 46 punktiem, līdz ar to lielu šaubu par sērijas uzvarētāju nebija. Intriga bija par šī mača uzvarētāju, un pirmajās minūtēs "Virca" atradās priekšā, iekrājot pat septiņu punktu handikapu. Uz ceturtdaļas beigām "Pārdaugavas Buki" izvirzījās vadībā, bet nākamo desmit minūšu laikā palielināja pārsvaru. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 50:42.

 

Otrajā puslaikā basketbols bija līdzīgs tam, kas risinājās pirmajā spēlē. "Buki" demonstrēja pārliecinošāku sniegumu, un "Vircas" spēki sāka aptrūkties, lai gan 12 basketbolisti bija ierindā. Starpība auga pakāpeniski, bet īpaši strauji tas notika ceturtajā ceturtdaļā. "Bukiem" izdevās fanus iepriecināt dubultā, jo atkal sasniegta 100 gūto punktu robeža.

 

Dāvis Klegeris ar 27 punktiem kļuva par "Pārdaugavas Buku" rezultatīvāko spēlētāju, bet "double-double" Jurim Šapovalovam (15+13) un Robertam Rozenšteinam (13+7+10). Labākais "Vircas" spēlētājs ar 20 punktiem un 14 bumbām zem groziem bija Matīss Sīviņš.

IK

Divīzijas rezultivitātes līderi