OlyBet 4. līgas 1/8 finālos - Bakers liek pasvīst čempioniem, Ropaži sagādā pārsteigumu un BK Zets pirmajā spēlē pārbrauc pāri

EBL | entuziasti.com 02.03.2023
OlyBet 4. līgas 1/8 finālos - Bakers liek pasvīst čempioniem, Ropaži sagādā pārsteigumu un BK Zets pirmajā spēlē pārbrauc pāri

Astotdaļfināls

 

"Bakers" – "Limbaži" 78:81
(21:13; 21:25; 16:21; 20:22)

 

Pēc pirmās spēles: "Limbaži" +3

 

Ja pirmos divus punktus guva "Limbaži", tad ar nākamajiem desmit atbildēja "Bakers", kas pirmajā ceturtdaļā spēlēja krietni labāk un panāca arī +12. Turpinājums nebija tik jaudīgs, jo čempione "Limbaži" parādīja, kāpēc pirms gada uzvarēja, un ar 14 punktiem pēc kārtas izvirzījās vadībā, tomēr "Bakers" izdevās apdzēst ugunsgrēku, atrodoties vadībā ar 42:38 pēc pirmā puslaika.

 

Otrā spēles daļa bija ļoti interesanta, un visu laiku rezultāta starpība bija minimāla. Ne savā ādā bija līgas piektais rezultatīvākais spēlētājs Mārtiņš Ozols, kurš realizēja tikai trīs metienus no spēles. Tajā pašā laikā "Bakers" aizsardzību terorizēja Ģirts Fridrihsons, un "Limbaži" turējās vadībā. Skaidrs ir tas, ka nekas nav skaidrs, jo pēc pirmajām 40 minūtēm "Limbaži" atrodas vadībā ar trim punktiem.

 

Fridrihsons aizmeta garām tikai astoņus metienus no spēles un sakrāja 34 punktus kopā ar 14 atlēkušajām bumbām, bet Kaspars Veide pievienoja 16 punktus un 20 bumbas zem groziem. Rezultatīvākais "Bakers" spēlētājs ar 21 punktu bija Jānis Ķudis.

 

"Dati group" – BK "Zets/Box Homes" 57:104
(15:20; 16:20; 13:27; 13:37)

 

Pēc pirmās spēles: BK "Zets/Box Homes" +47

 

Jau no pirmajām minūtēm vadībā atradās "Zets", tomēr "Dati group" neļāva pretiniekiem nekur tālu aizdoties. Viss "Datu" smagums uzbrukumā balstījās uz Marka Jaunzema un Normunda Vītoliņa pleciem, kamēr pretinieki izcēlās ar lielāku komandas spēli. Uz pirmā puslaika beigām "Zets" sāka pamazām atrauties, un pēc pirmajām 20 minūtēm starp komandām bija deviņi punkti – 31:40.

 

Otrā puslaika sākumā "Dati group" guva septiņus punktus pēc kārtas, taču turpinājumā sākās vienas komandas šovs. "Zets" spēlēja vēl rezultatīvāk nekā iepriekš, un strauji pieauga rezultāta starpība. Ar astoņiem punktiem pēc kārtas "Zets" pabeidza trešo ceturtdaļu (+23), bet ceturto iesāka ar vēl 13 pēc kārtas. Starpība bija jau nepieklājīgi augsta, un beigās "Zets/Box Homes" uzvarēja ar +47, līdz ar to "Dati group" jārāda kaut kas no zinātniskās fantastikas atbildes spēlē.

 

Rezultatīvākais "Zets/Box Homes" spēlētājs bija Kārlis Kaugars, kurš guva 22 punktus, bet Toma Jēkaba Bērziņa kontā deviņi punkti, deviņas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles. Lielāko daļu no visiem "Dati group" punktiem guva Marks Jaunzemis (27) un Normunds Vītoliņš (14).

 

"TopUp" – "Es un Kaercher" 79:63
(16:22; 13:19; 21:8; 29:14)

 

Pēc pirmās spēles: "TopUp" +16

 

Dueļa ievadā labāku basketbolu demonstrēja "Es un Kaercher". Komanda guva deviņus punktus pēc kārtas un panāca tādu pašu pārsvaru. Rezultāta starpība visa puslaika garumā bija ap desmit punktiem, turklāt lielāku handikapu EUK iekrāja tieši puslaika beigās. Noslēdzoties pirmajam puslaikam, komandu starpā bija 12 punkti.

 

Pauzē "TopUp" atrada pareizos motivācijas vārdus, jo trešajā ceturtdaļā laukumā bija pavisam cita komanda. "Es un Kaercher" iestrēga uzbrukumā, ko lieliski izmantoja "TopUp", kas ne tikai sadeldēja visu deficītu, bet izvirzījās arī vadībā. Ilgāku laiku EUK neļāva turpināt izrāvienu, tomēr galotnē bija vēl viens lūzuma moments. Brīdī, kad starp komandām tikai divi punkti, "TopUp" guva 11 bezatbildes punktus, un tas nosvēra svaru kausus par labu viņiem. Pēc pirmā mača "TopUp" pieder 16 punktu handikaps.

 

Ints Ābele sekmēja "TopUp" panākumu ar 28 punktiem, bet Intars Jansons paflirtēja ar "triple-double", sakrājot 16 punktus, 12 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. "Es un Kaercher" rindās jāizceļ Ēriks Deniņš, kurš guva 16 punktus.

 

"Neatzītās cerības" – "Kodols" 57:68
(19:22; 12:17; 13:16; 13:13)

 

Pēc pirmās spēles: "Kodols" +11

 

"Neatzītās cerības" ar nedaudz labāku precizitāti uzbruka grozam pirmajās minūtēs, taču kopumā vairākas reizes uz tablo bija neizšķirts vai notika vadības maiņa. Uz pirmās ceturtdaļas beigām "Kodols" pārņēma iniciatīvu, bet nākamo desmit minūšu laikā pārsvars sāka pieaugt. Starpība sasniedza jau desmit punktu robežu, bet puslaika pārtraukumā komandas devās pie 31:39.

 

Pirmos deviņus otrā puslaika punktus guva "Neatzītās cerības". Izrāviens neturpinājās, un "Kodols" atguva metienu garšu, tādējādi atgūstot arī vadības grožus. Starpība pieauga, taču interesanti, ka ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs vienīgos trīs punktus guva "Kodols". Sešu punktu izrāviens ceturtās ceturtdaļas ievadā deva "Kodolam" +17. Vēl vairāk komanda nespēja iegūt, un "Neatzītās cerības" mazliet pietuvojās, tādējādi saglabājot cerības iekļūt nākamajā kārtā, jo "Kodolam" pieder +11 pēc pirmā mača.

 

Galvenais spēks "Kodola" uzbrukumā bija Jūlijs Stankevičs, kurš sakrāja 25 punktus, bet Jānis Kļavinskis atzīmējās ar 14 punktiem. Rezultatīvākie "Neatzīto cerību" spēlētāji ar 19 un 18 punktiem bija attiecīgi Oskars Liepiņš un Rūdolfs Edgars Švanks.

 

"Utepils" – BK "Pilna Aptvere" 62:73
(25:13; 11:20; 17:27; 9:13)

 

Pēc pirmās spēles: BK "Pilna aptvere" +11

 

Agrajā svētdienas rītā "Utepils" sāka ar krietni labāku precizitāti. "Utepils" jau pirmajā ceturtdaļā izdevās dubultot septiņu punktu pārsvaru, uz tablo esot 22:8. Turpinājumā gan bumba tik bieži nekrita cauri tīkliņam, un "Pilna aptvere" pamazām deldēja mīnusus. Dodoties puslaika atpūtā, komandu starpā bija vien trīs punkti – 36:33.

 

Pēc pārtraukuma notika būtisks pavērsiens, jo "Pilna aptvere" guva 11 punktus pēc kārtas, tādējādi no -2 panākot +9. Komandas uzbrukums neapstājās, jo punktu ailīte auga visai strauji, ko nevarētu teikt par "Utepils". Pēdējās desmit minūtēs neviena no vienībām neizcēlās ar ražīgu uzbrukumu, taču sāpīgāk tas bija "Utepils", jo "Aptverei" tik un tā izdevās palielināt pārsvaru, kas pēc pirmā mača ir 11 punkti.

 

Lielisks BK "Pilna aptvere" rindās bija Juris Veblovskis, kurš iemeta septiņus tālmetienus un kopumā sakrāja 28 punktus, bet Toma Stradiņa kontā 11 punkti un 13 bumbas zem groziem. "Utepils" komandā "double-double" sakrāja Mārtiņš Eglītis (24 punkti un 18 atlēkušās bumbas) un Dāvis Rābants (13+12).

 

"Ropaži/Nenormāli cieti" – "Young Guns" 79:70
(22:17; 16:17; 21:7; 20:29)

 

Pēc pirmās spēles: "Ropaži/Nenormāli cieti" +9

 

Uz neilgu brīdi mača ievadā vadībā izvirzījās "Young Guns", bet drīz vien notikumus sāka kontrolēt "Nenormāli cieti", kas guva deviņus punktus pēc kārtas un panāca +10. Kopumā gan jāsaka, ka pirmais puslaiks pagāja līdzvērtīgā cīņā, taču visu laiku vadībā bija nosacītie mājinieki. Pēc pirmā puslaika "Ropaži" atradās priekšā ar 38:34.

 

Vienos vārtos pagāja trešā ceturtdaļa. "Young Guns" pazaudēja metienu garšu, kā rezultātā "Nenormāli cietie" panāca jau divciparu handikapu. Lielākais Ropažu pārstāvju pārsvars bija 19 punkti, bet "Young Guns" ceturtajā ceturtdaļā saņēmās, ar 8:0 izrāviena palīdzību pietuvojoties līdz -6. Turpinājumā spēle iztika bez lieliem izrāvieniem, un pirms atbildes mača Ropažiem pieder deviņu punktu handikaps.

 

Galvenais panākuma kaldinātājs "Ropažu/Nenormāli cieti" komandā ar 21 punktu, 16 atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Andis Prūsis, kamēr pa 17 punktiem guva Viesturs Laiviņš (viņam arī 12 atlēkušās bumbas) un Ēriks Liepa. Rezultatīvākais "Young Guns" rindās ar 23 punktiem, deviņām bumbām un piecām piespēlēm bija Edvards Brolītis.

 

"Vafeles" – "Flamingo" 55:60
(18:20; 14:18; 10:11; 13:11)

 

Pēc pirmās spēles: "Flamingo" +5

 

Nedēļa noslēdzās ar kārtīgu "play-off" basketbolu. Iesākumā neliels pārsvars bija "Vafeļu" pusē, bet uz ceturtdaļas beigām "Flamingo" izvirzījās priekšā. Visu otro ceturtdaļu plusi bija "Flamingo", tajā pašā laikā "Vafeles" bija turpat tuvumā. Dodoties puslaika atpūtā, komandu starpā bija seši punkti – 32:38.

 

Lai gan otro puslaiku ar diviem punktiem iesāka "Flamingo", nākamos sešus guva "Vafeles". Komandas nedemonstrēja rezultatīvāko sniegumu, tādējādi katrs sīkums bija no svara. Ceturtdaļas izskaņā mini izrāviens sanāca "Flamingo", kas izvirzījās vadībā ar septiņiem punktiem, taču "Vafelēm" atkal izdevās pietuvoties līdz minimumam. Uz to "Flamingo" atbildēja ar 7:0 un +9, bet prieki bija īsi. Kārtējo reizi "Vafeles" deldēja mīnusus, un mūs sagaida ļoti interesanta atbildes spēle, jo komandas šķir tikai pieci punkti.

 

"Flamingo" rindās praktiski visus punktus guva divi spēlētāji – Edgars Markūns (25) un Mikus Brencāns (21 punkts un 15 atlēkušās bumbas). Arī "Vafelēm" jāizceļ divi spēlētāji, jo Kristaps Kalniņš guva 22 punktus, bet Andris Krūklis pievienoja 11.