OlyBet 4. līgas play off kvalifikācijas 2. nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 31.03.2022
OlyBet 4. līgas play off kvalifikācijas 2. nedēļas spēļu apskats

Kvalifikācija

 

"MZ/ASK" – "Es un Kaercher" 67:105
(8:30; 11:24; 23:15; 25:36)

 

Divu spēļu summā: "Es un Karcher" +54

 

Skaidrs, ka "MZ/ASK" bija kaut kas jādara lietas labā, jo pirmais mačs bija zaudēts ar 16 punktiem, tomēr "Es un Kaercher" jau no pirmajām minūtēm parādīja, kura komanda iekļūs izslēgšanas mačos. Gūstot ceturtdaļas pēdējos desmit punktus, EUK jau panāca 22 punktu pārsvaru, kas turpināja pieaugt. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 54:19.

 

Sērijas iznākums bija skaidrs, un atlika noskaidrot tikai galarezultātu. Uz vienu ceturtdaļu "MZ/ASK" saņēmās un nebūtiski samazināja starpību, tomēr ceturtajā ceturtdaļā "Es un Kaercher" atkal "uzsprāga" uzbrukumā. Vēl patīkamākam vakara noslēgumam EUK sasniedza arī simto gūto punktu.

 

Labākie "Es un Kaercher" spēlētāji ar 20 punktiem bija Ēriks Deniņš un Oļegs Bruzgulis, savukārt ar 13 punktiem "MZ/ASK" rindās izcēlās Artūrs Bukāns.

 

"Tēva Dēli" – "StrongPoint" 56:37
(24:10; 5:12; 15:7; 12:8)

 

Divu spēļu summā: "Tēva Dēli" +8

 

Tā kā pirmo maču "StrongPoint" uzvarēja ar 11 punktiem, vēl nekas sērijā nebija skaidrs, turklāt sērija kļuva krietni interesantāka jau pirmās ceturtdaļas gaitā, jo "Tēva Dēli" ne tikai atspēlēja deficītu summā, bet arī izvirzījās vadībā. Pirmā puslaika beigās "StrongPoint" guva astoņus punktus pēc kārtas, kas atdeva vadības grožus summā – 22:29 pēc pirmā puslaika.

 

Pavērsieniem pilna bija trešā ceturtdaļa, jo "Tēva Dēli" izmantoja "StrongPoint" nevarību gūt punktus. Ceturtdaļu "Tēva Dēli" pabeidza ar 8:0 izrāvienu, un rezultāts pēc trim nogriežņiem bija 44:29, kas nozīmēja "Dēliem" +4 summā. Lai gan "StrongPoint" vajadzēja deldēt deficītu, notika pretējais, un "Tēva Dēli" vēl vairāk aizgāja pa priekšu. Mazrezultatīvā spēlē "Tēva Dēli" izcīnīja vietu izslēgšanas spēlēs.

 

"Tēva Dēlu" rindās ar "double-double" panākumu kaldināja Edgars Zariņš (14 punkti un 10 atlēkušās bumbas) un Pēteris Cekuls (13+19). Neviens no "StrongPoint" vīriem nesasniedza desmit gūto punktu robežu, bet rezultatīvākais ar deviņiem bija Rinalds Salmiņš.

 

"Bakers" – "Nenormāli cieti" 67:76
(20:15; 7:21; 19:11; 21:29)

 

Divu spēļu summā: "Nenormāli cieti" +7

 

"Bakers" panāktais +2 liecināja par ļoti aizraujošu atbildes spēli. Labāks sākums padevās "Bakers", kas aizvadīja spēli tikai piecatā, iekrājot dažu punktu handikapu. Otro ceturtdaļu "Nenormāli cieti" iesāka ar 12 punktu izrāvienu, kas panāca piecu punktu pārsvaru (summā +3), un "Bakers" reti guva punktus. Pēc pirmā puslaika 27:36 jeb "Nenormāli cieti" vadībā ar septiņiem punktiem.

 

Situācija mainījās trešajā ceturtdaļā, jo "Bakers" pietuvojās līdz minimumam. Septiņu punktu izrāviens izlīdzināja rezultātu summā, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm komandai bija punkta pārsvars summā. Pavērsieni turpinājās, jo "Nenormāli cieti" atraisījās uzbrukumā, punktus gūstot krietni biežāk nekā iepriekš. "Bakers" centās turēt līdzi, tomēr "Nenormāli cieti" izdevās nolauzt pretiniekus un iekļūt izslēgšanas spēlēs!

 

Mārtiņš Prūsis sekmēja "Nenormāli cieti" triumfu ar 24 punktiem, bet Edgars Šķudītis guva 23 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas. Eduards Cirītis ar 20 punktiem kļuva par rezultatīvāko "Bakers" basketbolistu.

 

"Ko te notiek?" – "Pilsakmens/NHF" 70:75
(22:17; 13:15; 7:20; 28:23)

 

Divu spēļu summā: "Pilsakmens/NHF" +29

 

Jau pirmajā spēlē "Pilsakmens" iekrāja 24 punktu pārsvaru, kas nozīmēja, ka "Ko te notiek?" būs nepieciešams rādīt brīnumus. Sākums bija labs, jo KTN salīdzinoši ātri atspēlēja desmit punktus, bet līdz ceturtdaļas beigām "Pilsakmens" uz pusi samazināja deficītu. Arī otrajā ceturtdaļā "Ko te notiek?" turpināja atrasties priekšā, taču starpība summā nebija tāda, kas liktu uztraukties. Pēc pirmā puslaika 35:32 uz tablo.

 

Trešajā ceturtdaļā KTN uzbrukums apstājās, kamēr "Pilsakmens" spēlēja labāk nekā iepriekš. Starpība summā sāka pieaugt, turklāt turpinājumā pārsniedza arī 40 punktus. "Ko te notiek?" vēl pacīnījās par uzvaru mačā, tomēr arī tas neizdevās, un spēle noslēdzās ar "Pilsakmens" panākumu.

 

Kārlis Bernāns, pavadot laukumā tikai 18 minūtes, guva 12 punktus un kļuva par rezultatīvāko "Pilsakmens/NHF" spēlētāju, bet "Ko te notiek?" rindās rezultatīvākais bija Ronalds Klāsons – 20 punkti.

 

"Utepils" – "Vafeles" 73:78
(15:15; 17:11; 15:21; 14:23; 12:8)

 

Divu spēļu summā: "Utepils" +4

 

Pēc pirmās spēles "Utepils" atradās vadībā ar deviņiem punktiem. Pirmajā ceturtdaļā rezultāts auga līdzīgi, un komandas nemeta ar labu precizitāti. Otro ceturtdaļu "Utepils" iesāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, kas summā deva jau +17. Būtiski starpība nemainījās, un pirmā puslaika izskaņā uz tablo bija 32:26.

 

Īstā jautrība sākās otrajā puslaikā. Labāku basketbolu demonstrēja "Vafeles", un deviņu punktu izrāviens ļāva pārņemt vadības grožus, tiesa, summā vadībā tik un tā bija "Utepils". Pirms ceturtās ceturtdaļas 47:47 uz tablo jeb "Utepils" +9. Noslēdzošās desmitminūtes laikā "Vafeles" turpināja dzīties pakaļ, kas bija sekmīgi, jo tika panākts 13 punktu pārsvaru (summā +4), tomēr pēc 40 minūtēm "Vafelēm" bija +9, kas nozīmēja saldo ēdienu – pagarinājumu! Uz atlikušajām piecām minūtēm "Utepils" prata saņemties, guva par četriem punktiem vairāk un izcilā duelī iekļuva izslēgšanas spēlēs.

 

Mārcis Ošs, atpūšoties nepilnu pusotru minūti, "Utepils" labā guva 32 punktus un izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, bet Dāvim Rābantam 21 punkti un 11 bumbas zem groziem. Rezultatīvākais "Vafeļu" spēlētājs ar 20 punktiem bija Ingmārs Kārkliņš.

 

Astotdaļfināls

 

"Kodols" – "Semper Virilis" 77:67
(33:14; 12:18; 14:19; 18:16)

 

Pēc pirmās spēles: "Kodols" +10

 

Sēriju "Kodols" uzsāka ļoti labi, jo bumba grozā krita kā no pārpilnības raga, ko varēja redzēt arī uz tablo, turklāt "Semper Virilis" nespēja turēt līdzi. Pēc aizvadītām desmit minūtēm "Kodolam" bija 33 punkti un 19 punktu pārsvars, taču turpinājums nebija tik iespaidīgs. "Semper Virilis" pielika lielākas pūles aizsardzībā un guva desmit punktus pēc kārtas, pietuvojoties līdz -13, un tāda starpība bija arī pēc pirmā puslaika.

 

Otrajā puslaikā turpinājās "Semper Virilis" ofensīva un izdevās palīst zem desmit punktu deficīta. "Kodols", lai gan nespēlēja uzbrukumā kā iepriekš, spēja neļaut "Semper Virilis" pietuvoties pārāk tuvu. Pēdējo desmit minūšu laikā neviena no komandām neizcēlās ar lieliem izrāvieniem, un starpība pirms atbildes mača ir desmit punkti.

 

"Kodols" komandā galvenie punkti guvēji bija Jūlijs Stankevičs un Jēkabs Vārna ar attiecīgi 24 un 21 punktu. "Semper Virilis" rindās ar 21 punktu izcēlās Lauris Purkalītis.

EL

Divīzijas rezultivitātes līderi