OlyBet 5. līgā - Aloja un Iemetiens atspēlējas izcīnot vietu Final 4, Virgin city izrauj +2 pirms atbildes spēles

EBL | entuziasti.com 31.03.2023
OlyBet 5. līgā - Aloja un Iemetiens atspēlējas izcīnot vietu Final 4, Virgin city izrauj +2 pirms atbildes spēles

Ceturtdaļfināls

 

"Virgin City" – "SportaGrams" 81:79
(18:14; 19:28; 21:19; 23:18)

 

Pēc pirmās spēles: "Virgin City" +2

 

Pirmā ceturtdaļa un viss mačs kopumā pagāja punkts punktā. Mazliet precīzāki bija "Virgin City", kas iekrāja dažu punktu handikapu, tomēr otrajā ceturtdaļā "SportaGrams" pārņēma iniciatīvu savās rokās. Par lielisku atmosfēru rūpējās "Virgin City" fani, taču puslaika pārtraukumā viņi nedevās priecīgi, jo "SportaGrams" atradās vadībā ar 42:37.

 

"Virgin City" piecu punktu deficītu otrā puslaika sākumā atspēlēja, bet ar nākamajiem deviņiem punktiem izcēlās "SportaGrams". Ātri vien "Virdžini" atspēlēja mīnusus, un šūpoles varēja turpināties. Pēdējā ceturtdaļa iesākās ar "SportaGrams" +3, taču vadības maiņa notika bieži noslēdzošajās desmit minūtēs. Klātesošos skatītājus sagaidīja episka galotne.

 

Pēdējā minūtē vadībā ar punktu atradās "SportaGrams", kas savā noslēdzošajā uzbrukumā nebija precīza. "Virgin City" devās pretējā virzienā, bet bumba nonāca autā, uz tablo paliekot 0,2 sekundēm. "Virdžini" lieliski izspēlēja autu, jo "alley-oop" piespēli notvēra Edgars Klaģišs, kurš realizēja metienu ar sodu, un laukumā izskrēja komandas līdzjutēji! Spēles laiks bija beidzies, Klaģišs iemeta arī soda metienu, panākot komandai +2. Uz atbildes maču jānāk visiem!

 

Lielisku spēli aizvadīja Edgars Klaģišs, kurš "Virgin City" labā guva ne tikai 28 punktus, bet arī izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Visvairāk punktu "SportaGrams" rindās guva Kārlis Podāns – 20.

 

BK "Iemetiens" – "Džungļu Patruļa" 93:63
(23:14; 26:13; 22:11; 22:25)

 

Divu spēļu summā: BK "Iemetiens" +21

 

"Iemetiens" apņēmīgi sāka deviņu punktu atspēlēšanu, kas bija pēc pirmā mača. Jau pēc piecām minūtēm uz tablo bija septiņu punktu starpība (summā – divi), bet otrajā ceturtdaļā "Iemetiens" pārņēma vadību summā. "Džungļu Patruļas" līderis Artūrs Lūsis laukumā atradās tikai 14 minūtes, turklāt visa komanda slikti izpildīja tālmetienus. Pēc pirmā puslaika "Iemetiens" atradās vadībā ar 49:27 jeb summā bija priekšā ar 13 punktiem.

 

Otro puslaiku ar trim punktiem ievadīja "Džungļu Patruļa", bet ar nākamajiem 16 izcēlās "Iemetiens". Lielas problēmas "Džungļu Patruļai" sagādāja punktu gūšana, un rezultāta starpība. Skaidrs bija tas, ka "Patrulētājiem" nekas nesanāks, atliekot vien noskaidrot beigu rezultātu. "Iemetiens" uzvarēja pārliecinoši ne tikai spēlē, bet arī sērijā.

 

Labākais "Iemetiena" spēlētājs bija Kristiāns Zarumba, kurš guva 24 punktus un izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, bet Artūram Āboltiņam 20 punkti. "Džungļu Patruļas" rindās Viesturs Vilkaušs izcēlās ar 11 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

 

BK "LNMAA" – "Aloja" 70:78
(19:23; 19:13; 20:20; 12:22)

 

Divu spēļu summā: "Aloja" +6

 

Tā kā "LNMAA" pirmo spēli uzvarēja ar diviem punktiem, te nekas nebija vēl skaidrs. Pirmā ceturtdaļa iesākās punkts punktā, bet uz ceturtdaļas beigām "Aloja" mazliet izvirzījās vadībā. Otrās ceturtdaļas ievadā "Alojai" piederēja +6 (summā +4), taču "LNMAA" atspēlējās, gūstot 12 punktus pēc kārtas. Diži lielāku pārsvaru "LNMAA" neieguva, puslaika pārtraukumā komandām dodoties ar 38:36 uz tablo jeb "LNMAA" +4 summā.

 

Pēc pārtraukuma neliels pārsvars bija "LNMAA" pusē, taču "Alojai" izdevās atspēlēties. Līdzīgā stilā aizritēja arī ceturtās ceturtdaļas pirmās minūtes, bet tad sekoja izšķirošais sērijas izrāviens. Brīdī, kad uz tablo bija neizšķirts, "Aloja" guva deviņus punktus pēc kārtas, kas summā deva +7. Laika nebija palicis daudz, un "LNMAA" nespēja saglābt sezonu, tādējādi "Aloja" iekļuva pusfinālā!

 

"Alojas" galvenais spēks bija Artūrs Vītols, kurš guva 24 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet Aldonis Elksnis pievienoja 16 punktus, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais BK "LNMAA" spēlētājs ar 19 punktiem bija Tomass Jēkabs Bērziņš, bet 17 punkti un 15 bumbas zem groziem Kristiana Engela kontā.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi