OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 24. NEDĒĻA – "RADOŠAIS CENTRS" ATSPĒLĒ -27, KRAMIŅAM UN DUMBURAM KOPĀ 71, VALTERAM PULVERIS VĒL SAUSS

EBL | entuziasti.com 10.04.2024
OLYBET BASKETBOLA LĪGAS 24. NEDĒĻA – "RADOŠAIS CENTRS" ATSPĒLĒ -27, KRAMIŅAM UN DUMBURAM KOPĀ 71, VALTERAM PULVERIS VĒL SAUSS

 

 

Extra līga

 

"Kraukļiem" obligāti bija jāuzvar, lai turpinātu sezonu, turklāt otrās ceturtdaļas vidū izdevās panākt +10. "Skaistuma Institūts" ātri atspēlējās un pārņēma vadību, tomēr šūpoles turpinājās. Ar 12:0 izrāviena palīdzību "Kraukļi" iekrāja +7, turklāt vien dažas minūtes pirms mača beigām bija arī 13 punktu handikaps. Tas gan nebija viss, jo "Skaistie" atbildēja ar desmit punktiem pēc kārtas, atspēlēja visu deficītu un pašā galotnē izcīnīja arī uzvaru (79:78), tādējādi turpinot cīņu par medaļām un nosūtot pretiniekus atpūtā. Galvenie panākuma kaldinātāji "Skaistajiem" bija Toms Ķēdis (25 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles) un Māris Ramanis (20+14), kamēr "Kraukļu" rindās Gustavs Mellenbergs izcēlās ar 38+10+5.

 

Viens nav karotājs – to var attiecināt uz "Biznesa augstskolu Turība" un Kristeru Paulu Mauru. Viņš viens pats guva 36 punktus, kamēr pārējie komandas biedri nebija tik naski uz punktu gūšanu. To lieliski izmantoja BK "Dolāri", kas pirmās ceturtdaļas otrajā pusē pārņēma iniciatīvu un sāka būvēt savu pārsvaru. Puslaika pārtraukumā "Dolāri" devās ar +14, un tas bija kā labs pamatakmens uzvarai spēlē (100:81) un triumfam visā sērijā. Tieši puse no visiem "Dolāriem" guva vismaz desmit punktus.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Toms Ķēdis ("Skaistuma Institūts") – 25 punkti (1p. 2/3, 2p. 7/13, 3p. 3/12), 8 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas

 

Izaicinājuma kauss

 

Krietni lielāka motivācija atbildes mačam bija "Rektopuss", kas pirmās spēles +1 papildināja ar vēl 17 punktiem pēc desmit minūtēm. "Jēkabpils/Ošukalns" nemeta plinti krūmos un atbildēja ar 19:0 izrāvienu, kas deva vadību arī summā! Prieki bija īsi, jo "Rektopuss" puslaiku pabeidza ar desmit punktiem pēc kārtas un atradās vadībā ar +10 (summā +11). Pēc pārtraukuma "Rektopuss" turpināja iesākto un atkal iekrāja 17 punktu handikapu, tomēr vēl vienu reizi Jēkabpils pārstāvji atspēlējās. Šūpoles turpinājās, jo mazliet pa priekšu atkal aizgāja "Rektopuss", kas šoreiz pārsvaru neatdeva un iekļuva pusfinālā. Uzvarētājiem jāizceļ Gvido Zaļmežs (23 punkti, 11 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles), Jānis Ābols (22+8+6) un Jānis Leimanis (16+6+7), kamēr Jēkabpilij Artis Arnītis sakrāja 23 punktus, 13 bumbas un septiņas piespēles.

 

"2centi" uzdevums bija atspēlēt 11 punktu deficītu pret "Farmers Paradise", kas arī pirmajā ceturtdaļā izdevās, tomēr "Fermeri" ar 10:0 izrāvienu apslāpēja pretinieku fanu līksmību. Turpinājumā tieši "Farmers Paradise" jau vairāk atradās vadībā, bet ļoti tālu atrauties neizdevās. Pēdējās minūtēs uz tablo rezultāts auga līdzīgi, un "2centi" izcīnīja minimālu uzvaru, tomēr nākamajā kārtā iekļuva "Farmers Paradise", kuru rindās Dāvis Čoders izcēlās ar 26 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

 

"TET" pilnā jaudā devās atspēlēt piecu punktu deficītu pēc pirmā mača ar "Alsviķi/Steelconstructor", un pirmās ceturtdaļas vidū tehnoloģiju uzņēmums bija vadībā ar 21:5. Lai arī "TET" turpināja būt priekšā, "Alsviķi" pamazām deldēja mīnusus. Puslaikā "Alsviķiem" -10 (summā -5), trešās ceturtdaļas vidū -3, bet pēc trešās – jau +3 (summā +8). Visā ceturtā ceturtdaļa pagāja punkts punktā. Lai arī "TET" atguva metienu garšu, atspēlēties summā neizdevās.

 

Artūrs Kramiņš un Jānis Dumburs paņēma sēriju savās rokās. "Vervo" pirmo maču zaudēja ar -2 "GāzeLV", bet svētdienas vakarā "Vervo" panāca +14 jau pirmo minūšu laikā. Visai ātri "GāzeLV" atspēlējās un līdz pat ceturtās ceturtdaļas beigām starpība uz tablo bija minimāla. Lai gan piecas minūtes pirms beigām gāzenieki summā bija vadībā ar +3, atlikušajā laikā dominēja "Vervo", īpaši jau iepriekšminētie Kramiņš un Dumburs, kuri ar lielisku rezultativitāti sekmēja komandas atspēlēšanos un iekļūšanu pusfinālā! Kramiņš guva 40 punktus, bet Dumburs pievienoja 31!

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Artūrs Kramiņš ("Vervo") – 40 punkti (1p. 9/11, 2p. 8/11, 3p. 5/12), 7 atlēkušās bumbas, 6 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas, 11 izprovocētas piezīmes

3.līga

 

Varētu teikt, ka mazliet ar uguni paspēlējusies "MEH" komanda, kas pirmās 35 minūtes pret "Koka Roku" spēlēja ļoti jaudīgi un pat izvirzījās vadībā ar 28 punktiem, tomēr noslēdzošo piecu minūšu laikā komanda pazaudēja deviņus punktus, tādējādi pirms atbildes mača "MEH" atrodas vadībā ar 82:69. Situācija nav traģiska, bet mums, skatītājiem, tas dod lielāku intrigu.

 

Divās dienās sēriju izspēlēja "Pārdaugavas Buki" un "Radex". Pirmais mačs lielākoties gāja punkts punktā, bet galotnē "Radex" iekrāja piecu punktu handikapu, kas nebūtu iespējams bez Gundara Bričkas kopumā gūtajiem 44 punktiem. Pašā svētdienas vakarā "Buki" ātri pārņēma vadības grožus summā (14:5), taču prieki bija īsi. Spēle izlīdzinājās, un ilgi nebija skaidrības par iznākumu. "Radex" +8 uz tablo Pārdaugava apdzēsa ar 9:0 izrāvienu, tomēr spēks vēl vienam lielam izrāvienam neizdevās, un "Radex" tupina titula aizstāvēšanu. Citā aspektā "Pārdaugavas Buki" uzvarēja, jo fanu atbalsts abos mačos bija fantastisks!

 

Lai arī pirmo ceturtdaļu "Bankets" uzvarēja ar punktu, turpinājumā izpaudās "Maestro" pārsvars, kas strauji palielināja pārsvaru un atrodas komfortablā pozīcijā, lai iekļūtu labāko četriniekā – 81:61. Toms Ķēdis produktīvs ir ne tikai Extra līgā, bet arī šeit, izceļoties ar 27 punktiem.

 

Ar 14:0 izrāviena palīdzību BK "Iemetiens" pēdējā ceturtdaļā mazliet aizmuka no BK "Zets/AC Sega" un panāca 80:70 pēc pirmās spēles. Abas komandas nekautrējās uzbrukt no tālās distances, vairāk izpildot tieši tālmetienus nevis divpunktu metienus, tomēr trāpīt izdevās tikai pa desmit metieniem. "Iemetiena" rindās Nikolajs Zotovs paflirtēja ar "triple-double" (20 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles), bet Kristiānam Zarumbam 18 punkti un 19 bumbas.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Gundars Brička ("Radex") – 44 punkti (1p. 11/14, 2p. 6/13, 3p. 7/20), 9 atlēkušās bumbas, 11 izprovocētas piezīmes

4.līga

 

Vai kāds apturēs "Virgin City"? Komanda spēlē lieliski, un pēc ceturtdaļfināla pirmās spēles tā atrodas vadībā ar 86:68 pret "Neatzītajām Cerībām". Lielisku daudzpusību VC rindās nodemonstrēja Gustavs Žebers (25 punkti, 17 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles) un Edgars Klaģišs (11+10+7).

 

Nepatīkamā situācijā nonākusi regulārās sezonas 2. vieta "Klīrenss", kam būs jādomā jaunas taktikas, jo pēc pirmā mača komanda atrodas iedzinējos ar 51:58 pret "TopUp". Vārda vistiešākajā nozīmē "Klīrenss" bija problēmas ar centimetriem, jo lielākās galvassāpes sagādāja pretinieku garākais spēlētājs Gvido Zaļmežs, kurš guva 25 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

 

Arī iepriekšējās sezonas finālistei "Young Guns" jādomā kādi pretlīdzekļi "Kodols" komandai – 66:75. Visvairāk YG palaidās tieši galotnē, kad divu punktu deficīts pārvērtās astoņu punktu mīnusā. Visu "Kodola" spēlētāju epicentrā atrodas Jūlijs Stankevičs, kurš izcēlās ar 30 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, septiņām pārtvertām bumbām un septiņām izprovocētām piezīmēm.

 

Pateicoties astoņu punktu izrāvienam, BK "Pilna aptvere" ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca +9 pret "Viļāni/BTA". Atbildes mačs būs interesants, jo komandu starpā ir tikai seši punkt. "Pilnās aptveres" komandā vairāki spēlētāji izcēlās ar rezultatīvu sniegumu, kamēr Viļāniem galvenais spēlētājs bija Juris Melņiks, kura kontā 26 punkti, 20 atlēkušās bumbas un septiņas izprovocētas piezīmes.

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Jūlijs Stankevičs ("Kodols") – 30 punkti (1p. 7/10, 2p. 10/16, 3p. 1/8), 7 atlēkušās bumbas, 7 pārtvertas bumbas, 7 izprovocētas piezīmes

5.līgā

 

Pārliecinoši pusfinālu sasniegusi "Mežaparks" komanda, kas uz atbildes maču pret "Pārdaugavas Bukiem" ieradās ar +35, bet gāzes pedālis tika piespiests līdz galam arī otrajā duelī – 94:55. Kristapam Valteram pulveris vēl ir sauss, un viņš guva 30 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles.

 

Pirms Lieldienām BK "Gaujiena" iesāka ceturtdaļfinālu pret "OPEN Radošo centru" ar 27 punktu uzvaru. Visai pārliecinoši, vai ne? Pilnīgi citās domās bija "Radošie", kas jau pēc piecām minūtēm uz tablo panāca 20:2! Pēc pirmā puslaika "Radošie" atradās vadībā ar +17 (summā "Gaujienai" +10), bet pēc trešās ceturtdaļas summā +10 bija jau "Radošajiem"! Mežaparka zālē notika kaut kas prātam neaptverams, un desmit minūšu laikā "Gaujiena" nespēja atkopties un saglābt sezonu, tādējādi "OPEN Radošais centrs" veica vienu no visu laiku lieliskākajām atspēlēšanām! Episkais panākums nebūtu iedomājams bez Ingus Jāņa Plukša, kurš guva 32 punktus, iemeta tikai divus divpunkta metienus no trim, toties realizēja astoņus tālmetienus no 12 un visus četrus soda metienus! Jāpiemin arī Rūdolfs Kārlis Purnis, kuram 24 punkti un 13 bumbas.

 

Nekādiem brīnumu stāstiem gatava nebija BK "Snoopijs" komanda, kas nepieļāva 32 punktu izlaišanu, turklāt atbildes mačā pārspēta "Vaadin FFS" ar 93:71. "Snoopijs" noteikti var piestrādāt pie soda metieniem pirms izšķirošajām cīņām (3/11), bet viss pārējais ir līmenī.

 

"Sedumi" un "Saulkrastu" duelis atrisinājās vien pēdējās minūtēs. Lai arī "Saulkrasti" pirmo spēli uzvarēja ar +1, atbildes mačā vadībā visu laiku bija "Sedumi". Ceturtajā ceturtdaļā komanda uzņēma labu vilni un izvirzījās vadībā ar 12 punktiem (summā +11), tomēr savu galavārdu nebija teikuši Saulkrastu pārstāvji. Rezultāta starpība ievērojami sāka dilt, un intriga sāka palielināties, tomēr "Saulkrastiem" pietrūka viens maģiskais punkts, lai panāktu pagarinājumu. Kur tas palika? Piecas sekundes pirms beigām Rolands Nārķis aizmeta garām soda metienu. "Sedumi" summā triumfēja ar +1 un iekļuva pusfinālā!

 

Neoficiālais nedēļas MVP:
Ingus Jānis Pluksis ("OPEN Radošais centrs") – 32 punkti (1p. 4/4, 2p. 2/3, 3p. 8/12), 6 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles

DDL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Rihards Bērziņš Bērziņš27
Komanda BK Karavīrs Ķudis25
Komanda Septembra Saule Garaissils25
Komanda Alfrēda Kraukļa VEF Glāzers25
Komanda BK Karavīrs Aizpurs24
SpēlētājiAS
Spēlētājs Nauris Bikovs Bikovs10
Komanda Steeldoors.lv/Ķekava Miezis8
Komanda Brīvsolis Krasovskis7
Komanda Uriekstes Dravnieki Vanags7
Komanda BK Karavīrs Caune6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Mairis Valdmanis Valdmanis15
Komanda Brīvsolis Elviks13
Komanda BK Karavīrs Mežaraups12
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš11
Komanda Uriekstes Dravnieki Banders11
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Nauris Miezis Miezis32
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš31
Komanda BK Karavīrs Aizpurs29
Komanda BK Karavīrs Ķudis28
Komanda Uriekstes Dravnieki Ozoliņš25