OlyBet DDL - Brīvsolis sagādā sensāciju un iekļūst 1/2 finālā, Dravnieki, A.K. VEF izglābjas no klupinienem izbraukumos un Steeldoors.lv pirmais solis pretī FINAL 4

EBL | entuziasti.com 25.03.2023
OlyBet DDL - Brīvsolis sagādā sensāciju un iekļūst 1/2 finālā, Dravnieki, A.K. VEF izglābjas no klupinienem izbraukumos un Steeldoors.lv pirmais solis pretī FINAL 4

Ceturtdaļfināls

 

BK "Ķekava/Bebe.lv" – "Alfrēda Kraukļa VEF" 91:93
(24:23; 20:26; 24:23; 23:21)

 

Sērijā līdz divām uzvarām: "Alfrēda Kraukļa VEF" 2:0

 

Savu skatītāju priekšā "Ķekava/Bebe.lv" nevarēja atļauties zaudēt, jo tad sezona noslēgtos, bet pirmā ceturtdaļa principā pagāja punkts punktā. Arī otrās ceturtdaļas ievadā komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet tad 8:0 izrāviens izdevās "Ķekavai". Lai gan spēle sāka iet pareizajā gultnē, "Alfrēda Kraukļa VEF" to apstādināja, turklāt viesi no Rīgas guva puslaika pēdējos astoņus punktus, tādējādi rezultāts pēc pirmā puslaika bija 44:49.

 

Trešajā ceturtdaļā VEF turpināja atrasties vadībā, lai gan lielākoties starpība uz tablo bija minimāla. Pēdējās desmit minūtes bija ļoti intriģējošas. Vadības grožus pārņēma atkal "Ķekava/Bebe.lv", bet nekas nebija skaidrs līdz pat pēdējām sekundēm. "Krauklis" Helvijs Bundzenieks 36 sekundes pirms mača beigām panāca izlīdzinājumu uz tablo, bet pašās beigās izrāva uzvaru VEF un nodrošināja vietu pusfinālā!

 

Helvijs Bundzenieks ar 23 punktiem bija rezultatīvākais "Alfrēda Kraukļa VEF" spēlētājs, bet Francim Neilandam 17 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un četras pārtvertas bumbas. Rezultatīvākie BK "Ķekava/Bebe.lv" rindās ar 30 un 25 punktiem bija attiecīgi Edvards Jašuks un Jānis Blaubergs.

 

BK "Watex" – "Steeldoors.lv/Ķekava" 70:76
(18:27; 21:20; 15:15; 16:14)

 

Sērijā līdz divām uzvarām: "Steeldoors.lv/Ķekava" 1:0

 

"Steeldoors.lv/Ķekava" krietni apņēmīgāk iesāka spēli, jo jau ceturtdaļas vidū bija guvusi 15 punktus un panākusi septiņu punktu pārsvaru. Visu atlikušo pirmo puslaiku viesi no Ķekavas turējās vadībā, un ar bīstamiem izrāvieniem "Watex" nespēja izcelties. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par astoņu punktu starpību – 39:47.

 

Krietni labāku basketbolu "Watex" demonstrēja trešajā ceturtdaļā, kad izdevās atspēlēt praktiski visu deficītu. Uz brīdi komandu starpā bija tikai punkts, bet "Steeldoors.lv" guva nākamos astoņus punktus. Savs izrāviens izdevās arī "Watex", kas guva ceturtās ceturtdaļas pirmos septiņus punktus, pietuvojoties līdz -2. Atlikušās minūtes pagāja jau punkts punktā, bet pašā galotnē "Watex" tā arī nespēja atņemt pretiniekiem vadību.

 

Par trim rezultatīvākajiem "Steeldoors.lv/Ķekava" spēlētājiem kļuva Toms Roziņš (19 punkti), Elvijs Ruskulis (17 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Kristaps Stilve (16), kamēr "Watex" komandā ar rezultativitāti izcēlās Atis Slišāns (18), Arvis Baltgalvis (13) un Matīss Seipulāns (11).

 

"Brīvsolis" – BK "Karavīrs" 111:92
(23:22; 23:24; 27:19; 38:27)

 

Sērijā līdz divām uzvarām: "Brīvsolis" 2:0

 

"Karavīri" nevarēja atļauties zaudēt, jo tas nozīmētu sezonas beigas, taču pirmajās minūtēs Smārdē vadībā bija tieši viesi no Rīgas. Mājas grozus izdevās piešaut "Brīvsolim", kas līdz ceturtdaļas beigām atspēlējās. Otrajā ceturtdaļā spēle bija līdzvērtīga, bet pēc "Karavīra" 7:0 izrāviena starpība bija seši punkti. Turpmākajās minūtēs "Brīvsolis" atkal atspēlējās, un pēc puslaika uz tablo bija kaujiniecisks neizšķirts – 46:46.

 

Trešajā ceturtdaļā pamazām "Brīvsolis" sāka iekrāt pārsvaru. Mājinieki realizēja metienus ar labāku precizitāti, un tas ļāva izvirzīties vadībā ar astoņiem punktiem pirms ceturtās ceturtdaļas. Izšķirošā nogriežņa sākums "Brīvsolim" bija jaudīgs, jo tika gūti pirmie deviņi ceturtdaļas punkti. "Karavīrs" bija nonācis bezdibeņa malā, un viņiem nelaikā "Brīvsolis" sāka rādīt labāko basketbolu visā mačā. Mājinieki raidīja grozā vienu metienu pēc otra un sagādāja pārsteigumu, izslēdzot no turnīra regulārās sezonas 2. vietu!

 

"Brīvsoļa" komandā ar rezultatīvu spēli izcēlās Mārtiņš Klievēns (25 punkti), Edgars Krasovskis (22 punkti, piecas atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles) un Artūrs Bistrenkovs (20). Visvairāk punktu "Karavīra" rindās guva Matīss Caune un Jānis Ķudis attiecīgi 28 un 21.

 

"Banku Augstskola/KPMG" – "Uriekstes Dravnieki" 88:90
(17:30; 23:15; 32:19; 16:26)

 

Sērijā līdz divām uzvarām: "Uriekstes Dravnieki" 2:0

 

Ar vienu kāju "Uriekstes Dravnieki" jau bija pusfinālā, turklāt tieši čempioniem padevās labāks mača sākums, izceļoties ar 18 punktu izrāvienu, kas uz tablo deva +11. Arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē "Dravnieki" turējās priekšā visai komfortablā vadībā, tomēr uz puslaika beigām "Banku Augstskolas" uzbrukums uzplauka, jo gūti puslaika pēdējie desmit punkti, tādējādi pietuvojoties līdz 40:45.

 

Pārtraukumā mājiniekiem spēles garša nepazuda, un studenti trešo ceturtdaļu aizvadīja ļoti rezultatīvi, turklāt arī tika ierobežotas "Dravnieku" spējas uzbrukumā. Puslaika sākumā esošais -5 pārvērtās par +8, tomēr "Dravnieki" parādīja, kāpēc pirms gada cēla virs galvām čempionu trofeju. Ar pāris precīziem metieniem "Dravnieki" bija atpakaļ spēlē, liekot studentiem atkal nervozēt. Galotne jau pagāja punkts punktā, kurā mazliet precīzāki bija viesi, tādējādi uzvarot visā sērijā.

 

Visu smagumu "Uriekstes Dravnieku" rindās uz sevi iznesa trīs spēlētāji – Kristaps Vanags (27 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un piecas pārtvertas bumbas), Rihards Bērziņš (26 punkti un 14 bumbas) un Nauris Bikovs (23 punkti, deviņas bumbas, 11 piespēles, sešas pārtvertas bumbas, 12 kļūdas). Gūstot 21 punktu, par rezultatīvāko "Banku Augstskolas/KPMG" spēlētāju kļuva Dāvis Garančs.

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26