OlyBet DDL 12. nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 11.01.2020

Ļoti labs 2020. gada sākums padevās "LSPA-2" spēlētājiem – sagrauta BK "Olaine" ar 118:80! Pa visu maču studenti realizēja 22 tālmetienus, bet 18 no tiem realizēja divi spēlētāji – Matīss Rižais (10) un Kristaps Pugačs (8). Izskatās, ka rīta skrējienos ar Raimondu Elbakjanu Pugačs trenēja ne tikai fizisko formu.

Saspringts duelis izvērtās starp "Nenormāli cieti/Zaķumuižu" un BK "Ķekava/ISG", jo uzvarētājs tika noskaidrots vien pašā galotnē – pie panākuma ar 82:78 tika Zaķumuižas vīri. Citā pirmdienas spēlē starp "Banku Augstskolu" un BJBS "Rīga" abas komandas uzvarēja divas ceturtdaļas, bet kopējā ieskaitē rezultatīvāk spēlēja otrie, izcīnot 72:63 uzvaru.

"exNexum" basketbolisti sagādāja pozitīvas emocijas saviem līdzjutējiem, 2020. gadu atklājot ar 82:77 uzvaru pār "Rīgas Pašvaldības Policiju". Mača gaitā "exNexum" pat izvirzījās vadībā ar +19, taču ceturtajā ceturtdaļā pārsvars jau bija visai "slidens", bet pretinieks netika palaists pa priekšu, kas arī ir galvenais.

"Alfrēda Kraukļa VEF" ļoti labi sāka spēli, izvirzoties vadībā pret "Hegelmann" ar +11, bet ar vienu labu ceturtdaļu bija par maz. "Hegelmann", izmantojot sava laukuma priekšrocības, pamazām deldēja mīnusus, puslaikā jau devās ar +3, bet otrajā spēles daļā handikapu palielināja vēl par 10 punktiem, kopumā triumfējot ar 87:74.

"Realia" žurkas gadu sāka ar "Rīdzenes/Sportapunkts.lv" sagraušanu – 116:62. Īpaši jāizceļ divi "Realia" spēlētāji – Mārtiņš Darģis guva 42 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un bloķēja 6 metienus, bet Māris Grāvis guva 11 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 15 rezultatīvas piespēles.

BK "Ķekava/Bebe.lv" ieradās Ādažos pie "Emerald/Zalaris", atradās vadībā lielāko daļu spēles un izcīnīja uzvaru ar 74:70. Interesanti, ka Ķekavas komanda metienus no visām distancēm realizēja sliktāk, tomēr apjoma ziņā "Ķekava/Bebe.lv" bija pārāka, turklāt arī uzbrukumā izcīnītas par 14 bumbām vairāk.

"CBF Binders" ar pārliecinošu uzvaru pār BK "Lubāna" iesāka jauno gadu – 96:50. Pirmajā puslaikā uzbrukums bija iespaidīgs, bet vēl iespaidīgāka bija aizsardzība, jo CBF tik labi aizbruģēja aizsardzību, ka Lubānas basketbolisti guva kopā tikai 16 punktus.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LSPA-2" – BK "Olaine" 118:80 (Rižais 40; Indāns 25+16ab, Kalniņš 10+9ab+10rp)
"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" – BK "Ķekava/ISG" 82:78 (Ozols 21+11ab, Kravalis 21; Vanags 29)
"Banku Augstskola" – BJBS "Rīga" 63:72 (Zvagulis 18, Rosmanis 17+17ab; Bērziņš 18, Jakubovičs 11+20ab)
"exNexum" – "Rīgas Pašvaldības Policija" 82:77 (Niedrītis 28; Celmiņš 30+10ab)
"Hegelmann" – "Alfrēda Kraukļa VEF" 87:74 (Lāčaunieks 20, Larionovs 17+17ab; Leimanis 34+15ab)
"Realia" – "Rīdzene/Sportapunkts.lv" 116:62 (Darģis 42+13ab+6bm, Grāvis 11+8ab+15rp; Stepītis 11)
"Emerald/Zalaris" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 70:74 (Arnītis 20, Krūze 15+10ab+5rp; Jašuks 21)
"CBF Binders" – BK "Lubāna" 96:50 (Līcītis 19; Petrovs 12+11ab)