OlyBet DDL 1/2 Finālā iekļūst BK Karavīrs, Brīvsolis neviesmīlīgi mājās, Rīdzene 92 un BK Ķekava/Bebe.lv atstāj visu uz trešo spēli

EBL | entuziasti.com 22.04.2022
OlyBet DDL 1/2 Finālā iekļūst BK Karavīrs, Brīvsolis neviesmīlīgi mājās, Rīdzene 92 un BK Ķekava/Bebe.lv atstāj visu uz trešo spēli

BK "Ķekava/Bebe.lv" – "Rīdzene92" 67:88
(16:14; 15:25; 20:25; 16:24)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Rīdzene" 1:0

 

Ar pirmajiem sešiem spēles punktiem izcēlās Ķekavas komanda, taču turpinājums nebija tik sekmīgs, jo "Rīdzene92" ātri vien izlīdzināja rezultātu. Spēle ritēja punkts punktā līdz pat otrās ceturtdaļas vidum, kad pirmo nopietno izrāvienu veica Rīgas komanda. Kopumā ceturtdaļu "Rīdzene" uzvarēja ar desmit punktiem, kas deva pēc pirmā puslaika astoņu punktu handikapu – 31:39.

 

Trešajā ceturtdaļā viesi turpināja atrasties vadībā, turklāt 13 punktu izrāviens deva lielāko pārsvaru mačā, kas bija 21 punkts. "Ķekava/Bebe.lv" gan nepadevās un līdz ceturtdaļas izskaņai visai ievērojami sadeldēja mīnusus (51:64), tomēr spēka ceturtajai ceturtdaļai nepietika. "Rīdzene" atjaunoja 20 punktu pārsvaru un noveda maču līdz visai pārliecinošai uzvarai.

 

Rezultatīvākais "Rīdzene92" spēlētājs ar 23 punktiem bija Kaspars Siliņš, kamēr "double-double" noformēja Helvijs Rozenfelds (18 punkti un 12 rezultatīvas piespēles) un Kristaps Epners (10+12+7). BK "Ķekava/Bebe.lv" komandā ar 19 punktiem atzīmējās Raimonds Šulcs.

 

"Brīvsolis" – "Uriekstes Dravnieki" 87:83
(22:29; 23:20; 27:16; 15:18)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: 1:1

 

Pirmo maču ar uzvaru noslēdza "Uriekstes Dravnieki", kas arī sērijas otro dueli uzsāka apņēmīgāk. Visu pirmo puslaiku komanda atradās vadībā, turklāt otrajā ceturtdaļā pārsvars pārsniedza desmit punktu robežu. "Brīvsolis" neļāva pretiniekiem doties vēl tālāk, jo starpība uz tablo saruka, rezultātam pēc pirmā puslaika esot 45:49.

 

Spēles gaita mainījās otrajā puslaikā. Pateicoties deviņu punktu izrāvienam, "Brīvsolis" ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā, tiesa, nepagāja ilgs laiks, kad atkal notika vadības maiņa. Uz ceturtdaļas beigām mājinieki atguva iniciatīvu un sāka krāt plusus. Lielākā starpība bija 11 punkti, bet pēdējo vārdu nebija teikuši "Dravnieki". 12 punktu izrāviens viesiem deva +3 uz tablo un šķita, ka atliek tikai "pārkāpt astei", tomēr uz izšķirošajiem brīžiem "Brīvsolis" saņēmās, guva septiņus bezatbildes punktus un panāca izšķirošo, trešo maču!

 

Labākais "Brīvsoļa" spēlētājs bija Eduards Horeliks, kurš guva 34 punktus, kamēr "Uriekstes Dravniekiem" tālu no nepatīkamā "quadruple-double" nebija Kārlis Večens – 28 punkti, deviņas atlēkušās bumbas, 10 rezultatīvas piespēles un deviņas kļūdas.

 

"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" – BK "Karavīrs" 94:101
(25:29; 28:29; 16:22; 25:21)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: BK "Karavīrs" 2:0

 

Ja ar pirmajiem sešiem punktiem izcēlās "Karavīrs", kas sēriju sāka ar uzvaru, tad ar nākamajiem deviņiem atbildēja "Nenormāli cieti". Pirmais puslaiks principā pagāja punkts punktā, taču praktiski visu laiku neliela vadība bija "Karavīram". Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts bija 53:58.

 

Otrā puslaika sākumā mājinieki dažus punkts atguva, taču uzreiz sekoja prettrieciens "Karavīra" izpildījumā – 13 punkti pēc kārtas. Rezultāta starpība sasniedza 17 punktus, tomēr "Nenormāli cieti" negrasījās sēriju noslēgt trešdienas vakarā. Komanda ieslēdza citus apgriezienus abos laukuma galos, un piecas minūtes pirms mača beigām starpība bija tikai punkts! Iniciatīva bija mājinieku rokās, tomēr "Karavīrs" nepieļāva sērijas atgriešanos Rīgā, galotnē nospēlēja precīzāk un iekļuva pusfinālā.

 

BK "Karavīrs" rindās "triple-double" sakrāja Matīss Caune (26 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles), bet "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" komandā ar to pašu atbildēja Gints Kravalis – 14 punkti, 13 bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

 

"Rīdzene92" – BK "Ķekava/Bebe.lv" 68:75
(17:16; 14:21; 13:20; 24:18)

 

Sērijā līdz 2 uzvarām: 1:1

 

Ķekavas komanda nevarēja atļauties zaudēt, jo tas nozīmētu došanos makšķerēt. Ja vēl pirmajā ceturtdaļā vairāk vadībā bija "Rīdzene", tad, sākot ar otro, pārsvars jau bija "Ķekava/Bebe.lv" pusē, tiesa, tas nebija liels. Pēc aizvadītām 20 minūtēm komandu starpā bija seši punkti – 31:37.

 

Lieli pavērsieni bija trešajā ceturtdaļā. "Rīdzene92" piedzīvoja būtisku zaudējumu sastāvā, jo no zāles tika izraidīts regulārās sezonas MVP Kristaps Epners, savukārt "Ķekava" ceturtdaļas izskaņā guva deviņus punktus pēc kārtas, pirms izšķirošajām desmit minūtēm atrodoties vadībā ar +13. "Rīdzene" gan negrasījās padoties un deldēja deficītu, pēc astoņu punktu izrāviena pietuvojoties līdz septiņiem punktiem. Pēdējo minūti "Rīdzene" aizvadīja četratā, jo divi spēlētāji sakrāja piecas piezīmes, un tas nozīmēja to, ka būs nepieciešama trešā spēle!

 

Rezultatīvākais BK "Ķekava/Bebe.lv" spēlētājs bija Edvards Jašuks, kurš guva 18 punktus, savukārt "Rīdzene92" rindās ar 20 punktiem izcēlās Artūrs Brēmers.