OlyBet sieviešu līgas pusfināli iesākas ar Avantis un BS Juglas uzvarām

EBL | entuziasti.com 12.05.2022
OlyBet sieviešu līgas pusfināli iesākas ar Avantis un BS Juglas uzvarām

"RTU" – "Avantis" 60:91
(12:23; 16:16; 8:22; 24:30)

 

Pēc pirmās spēles: "Avantis" +31

 

Pusfināla sākums pagāja punkts punktā un ar lielu emocionalitāti, kas turpinājās visa mača garumā. "RTU", metot precīzāk, izvirzījās vadībā ar pieciem punktiem, tomēr ceturtdaļas turpinājumā iniciatīvu pārņēma "Avantis" un pēc aizvadītām desmit minūtēm atradās vadībā ar 11 punktiem. Otrajā ceturtdaļā neturpinājās viešņu izrāviens, tajā pašā laikā arī "RTU" neizdevās samazināt starpību, jo, ejot puslaika atpūtā, rezultāts bija 28:39.

 

Pateicoties pāris precīziem metieniem, "RTU" otrā puslaika ievadā samazināja starpību zem desmit punktiem, tomēr mājinieces piemeklēja "sausuma periods". Vairāk nekā piecas minūtes "RTU" nespēja gūt punktus, kamēr "Avantis" uzsāka spēles izšķirošo izrāvienu. Izceļoties ar labām sekmēm abos laukuma galos, viešņas guva 22 punktus pēc kārtas, tādējādi no +8 panākot +30. "RTU" gan nepadevās un pēdējā ceturtdaļā samazināja starpību līdz -20, taču tikpat ātri "Avantis" atjaunoja +30. Pēc pirmās spēles komandu starpā 31 punkts, un studentēm atbildes mačā būs nepieciešams Maikla Džordana slepenais dzēriens.

 

Rezultatīvākā "Avantis" spēlētāja bija Kristīne Vapne, kura realizēja desmit tālmetienus un kopā guva 34 punktus, kamēr Evitai Žvartei 14 punkti, 16 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. "RTU" komandā visvairāk punktu guva Elza Bieriņa (20) un Nikola Kuzmina (10).

 

"LSPA" – BS "Jugla" 57:65
(18:14; 11:17; 14:17; 14:17)

 

Pēc pirmās spēles: BS "Jugla" +8

 

Pirmajās minūtēs vadībā izvirzījās "Jugla", bet "LSPA" ar 8:0 izrāviena palīdzību panāca 10:5 vadību. Studentes turpināja atrasties priekšā, un lielākais pārsvars bija astoņi punkti, bet "Jugla" otrajā ceturtdaļā guva 11 punktus pēc kārtas, pārņemot vadības grožus. Pēc pirmā puslaika rezultāta starpība bija minimāla – 29:31.

 

Arī otro puslaiku labāk iesāka "Jugla", bet šoreiz komanda pārsvaru nepazaudēja. Starpība nebija liela, taču vairākkārtējās čempiones vairāk vai mazāk kontrolēja notikumus laukumā. Īstajā brīdī "Jugla" nospēlēja precīzāk abos laukuma galos, ceturtās ceturtdaļas vidū iegūstot 10 punktu handikapu. "LSPA" centās atspēlēties, tomēr nekas diži nesanāca, lai gan pirms atbildes mača komandu starpā ir tikai astoņi punkti.

 

Labākā "Juglas" spēlētāja bija Liene Jansone, kura guva 23 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Līga Jansone pievienoja 12 punktus un 10 bumbas. "LSPA" komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Ilze Nordena.