RTU - OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

EBL | entuziasti.com 23.05.2022
RTU - OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

Par 3. vietu

 

BS "Jugla" – "Avantis" 67:55
(18:14; 12:9; 21:12; 16:20)

 

Bronzas mačs iesākās ar sīvu spēkošanos abu komandu izpildījumā. Lai gan rezultāta starpība bija minimāla, vairāk vadībā atradās "Jugla". Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāta starpība bija četri punkti, un nākamo desmit minūšu laikā Juglas dāmas vēl nedaudz aizgāja pa priekšu. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par 30:23.

 

Otrā puslaika pirmos divus punktus guva "Jugla", bet "Avantis" atbildēja ar nākamajiem septiņiem, tādējādi starpība uz tablo bija pavisam maza. "Mežaparka" zālē sanākušie līdzjutēji dzina uz priekšu "Juglu", kas arī sekmīgi izdevās, jo komanda guva ceturtdaļas pēdējos 13 punktus, līdz ar to iekrājot jau ļoti pieklājīgu handikapu – 51:35. Pēdējās desmit minūtēs starpība arī sasniedza 20 punktu robežu, un "Avantis" centieni atspēlēties nebija sekmīgi, tādējādi bronzas medaļas devās Juglas virzienā!

 

Par rezultatīvāko BS "Jugla" spēlētāju kļuva Līga Jansone, kura guva 13 punktus, kamēr ar 11 atzīmējās Liene Jansone un Ieva Jundase. Labākā "Avantis" spēlētāja bija Ilze Ieviņa Moče – 15 punkti un 10 rezultatīvas piespēles.

 

Fināls

 

"RTU" – "LSPA" 61:57
(14:18; 16:12; 9:11; 22:16)

 

Lielais fināls iesākās ar nedaudz labāku "LSPA" precizitāti, īpaši jau no tālās distances, tomēr "RTU" neaizlaida konkurentes nekur tālu. Uz brīdi pirmās ceturtdaļas vidū "RTU" izvirzījās vadībā, bet "LSPA" atguva vadības grožus, turklāt pēc sešu punktu izrāviena otrās ceturtdaļas ievadā tika panākts +7 uz tablo. Mazliet vēlāk "LSPA" panāca lielāko handikapu, kas bija astoņi punkti, taču uz ļoti pozitīvas nots puslaiku noslēdza "RTU", kas guva astoņus punktus pēc kārtas, kas nozīmēja neizšķirtu – 30:30.

 

Pēc pārtraukuma turpinājās finālam piestāvošais haoss un aizsardzības basketbols. Komandas reti guva punktus, līdz ar to katram precīzajam metienam bija lielāka nozīme, tomēr pirms sezonas pēdējām desmit minūtēm nekas nebija skaidrs – 39:41. Spriedze auga ne tikai laukumā, bet arī tribīnēs, kur īpaši skaļi bija "LSPA" atbalstītāji.

 

Nelieli plusi lielu daļu ceturtdaļas piederēja "LSPA", bet Elza Bieriņa ar diviem precīziem tālmetieniem īsā laikā izvirzīja vadībā "RTU"! Ar savu tālmetienu atbildēja arī "LSPA", kam sekoja Demijas Tijāres 2+1 gājiens, atkal vadībā esot "Tehniskajām". Vienā no epizodēm nepatīkamā savainojumā iedzīvojās Sindija Kudule. Lai gan viņa kliboja, Kudule atgriezās laukumā.

 

Iniciatīva lēnā garā bija pārgājusi "RTU" pusē, kas prata izprovocēt pretinieces, tādējādi nokļūstot uz soda metienu līnijas, no kurienes metieni bija precīzi. Sākoties pēdējai minūtei, Kudule, "LSPA" atrodoties iedzinējos ar trim punktiem, nespēja realizēt divus soda metienus, un kopumā pēdējā ceturtdaļā viņa aizmeta garām visus sešus soda metienus.

 

Nākamais "RTU" uzbrukums bija īpaši garš, jo meitenes izpildīja četrus metienus, tomēr neviens no tiem nesasniedza galamērķi. "LSPA" devās pretējā virzienā, taču Ilze Nordena savu izdevību no tālās distances nespēja realizēt. Demija "MVP" Tijāre iemeta vienu soda metienu, un ar to pietika zelta medaļām!

 

Iespaidīgu finālmaču aizvadīja Elza Bieriņa, kura guva 28 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, bet Demija Tijāre pievienoja 14 punktus. "LSPA" rindās Arnita Ramata guva 16 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kamēr Sindijai Kudulei neoficiālais "triple-double" ar 10 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 10 izprovocētām piezīmēm.

 

3L

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Dāvis Klegeris Klegeris30
Komanda Radex Brička30
Komanda BK Rimša Vecums28
Komanda Sparta Logistics Kalniņš26
Komanda Bankets Zicāns25
SpēlētājiAS
Spēlētājs Niks Gaigalietis Gaigalietis9
Komanda Radex Justovičs9
Komanda Ikšķile Veiders7
Komanda BK Rimša Silavs6
Komanda BK Iemetiens Zomerfelds6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Artūrs Grikke Grikke17
Komanda Rīdzene92 Epners15
Komanda Sparta Logistics Rosmanis14
Komanda Veselības Grupa Skuja14
Komanda BK Iemetiens Zarumba14
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners32
Komanda BK Iemetiens Zarumba30
Komanda Radex Brička30
Komanda MEH Mazburšs29
Komanda Bankets Grikke26