RTU - OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

EBL | entuziasti.com 23.05.2022
RTU - OlyBet sieviešu līgas Čempiones!

Par 3. vietu

 

BS "Jugla" – "Avantis" 67:55
(18:14; 12:9; 21:12; 16:20)

 

Bronzas mačs iesākās ar sīvu spēkošanos abu komandu izpildījumā. Lai gan rezultāta starpība bija minimāla, vairāk vadībā atradās "Jugla". Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāta starpība bija četri punkti, un nākamo desmit minūšu laikā Juglas dāmas vēl nedaudz aizgāja pa priekšu. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par 30:23.

 

Otrā puslaika pirmos divus punktus guva "Jugla", bet "Avantis" atbildēja ar nākamajiem septiņiem, tādējādi starpība uz tablo bija pavisam maza. "Mežaparka" zālē sanākušie līdzjutēji dzina uz priekšu "Juglu", kas arī sekmīgi izdevās, jo komanda guva ceturtdaļas pēdējos 13 punktus, līdz ar to iekrājot jau ļoti pieklājīgu handikapu – 51:35. Pēdējās desmit minūtēs starpība arī sasniedza 20 punktu robežu, un "Avantis" centieni atspēlēties nebija sekmīgi, tādējādi bronzas medaļas devās Juglas virzienā!

 

Par rezultatīvāko BS "Jugla" spēlētāju kļuva Līga Jansone, kura guva 13 punktus, kamēr ar 11 atzīmējās Liene Jansone un Ieva Jundase. Labākā "Avantis" spēlētāja bija Ilze Ieviņa Moče – 15 punkti un 10 rezultatīvas piespēles.

 

Fināls

 

"RTU" – "LSPA" 61:57
(14:18; 16:12; 9:11; 22:16)

 

Lielais fināls iesākās ar nedaudz labāku "LSPA" precizitāti, īpaši jau no tālās distances, tomēr "RTU" neaizlaida konkurentes nekur tālu. Uz brīdi pirmās ceturtdaļas vidū "RTU" izvirzījās vadībā, bet "LSPA" atguva vadības grožus, turklāt pēc sešu punktu izrāviena otrās ceturtdaļas ievadā tika panākts +7 uz tablo. Mazliet vēlāk "LSPA" panāca lielāko handikapu, kas bija astoņi punkti, taču uz ļoti pozitīvas nots puslaiku noslēdza "RTU", kas guva astoņus punktus pēc kārtas, kas nozīmēja neizšķirtu – 30:30.

 

Pēc pārtraukuma turpinājās finālam piestāvošais haoss un aizsardzības basketbols. Komandas reti guva punktus, līdz ar to katram precīzajam metienam bija lielāka nozīme, tomēr pirms sezonas pēdējām desmit minūtēm nekas nebija skaidrs – 39:41. Spriedze auga ne tikai laukumā, bet arī tribīnēs, kur īpaši skaļi bija "LSPA" atbalstītāji.

 

Nelieli plusi lielu daļu ceturtdaļas piederēja "LSPA", bet Elza Bieriņa ar diviem precīziem tālmetieniem īsā laikā izvirzīja vadībā "RTU"! Ar savu tālmetienu atbildēja arī "LSPA", kam sekoja Demijas Tijāres 2+1 gājiens, atkal vadībā esot "Tehniskajām". Vienā no epizodēm nepatīkamā savainojumā iedzīvojās Sindija Kudule. Lai gan viņa kliboja, Kudule atgriezās laukumā.

 

Iniciatīva lēnā garā bija pārgājusi "RTU" pusē, kas prata izprovocēt pretinieces, tādējādi nokļūstot uz soda metienu līnijas, no kurienes metieni bija precīzi. Sākoties pēdējai minūtei, Kudule, "LSPA" atrodoties iedzinējos ar trim punktiem, nespēja realizēt divus soda metienus, un kopumā pēdējā ceturtdaļā viņa aizmeta garām visus sešus soda metienus.

 

Nākamais "RTU" uzbrukums bija īpaši garš, jo meitenes izpildīja četrus metienus, tomēr neviens no tiem nesasniedza galamērķi. "LSPA" devās pretējā virzienā, taču Ilze Nordena savu izdevību no tālās distances nespēja realizēt. Demija "MVP" Tijāre iemeta vienu soda metienu, un ar to pietika zelta medaļām!

 

Iespaidīgu finālmaču aizvadīja Elza Bieriņa, kura guva 28 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, bet Demija Tijāre pievienoja 14 punktus. "LSPA" rindās Arnita Ramata guva 16 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kamēr Sindijai Kudulei neoficiālais "triple-double" ar 10 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 10 izprovocētām piezīmēm.

 

DDL

Divīzijas rezultivitātes līderi

SpēlētājiPTS
Spēlētājs Jānis Ķudis Ķudis29
Komanda Brīvsolis Horeliks27
Komanda Uriekstes Dravnieki Vīņauds26
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš25
Komanda Banku Augstskola Zeltiņš22
SpēlētājiAS
Spēlētājs Kārlis Večens Večens12
Komanda Rīdzene92 Epners6
Komanda BK Watex Tomaševskis6
Komanda BK Emerald/Zalaris Bulāns6
Komanda Uriekstes Dravnieki Bikovs6
SpēlētājiREB
Spēlētājs Kristaps Epners Epners15
Komanda BK Karavīrs Mežaraups14
Komanda Uriekstes Dravnieki Banders13
Komanda Brīvsolis Horeliks12
Komanda BK Emerald/Zalaris Krūze12
SpēlētājiEFF
Spēlētājs Kristaps Epners Epners36
Komanda Uriekstes Dravnieki Večens32
Komanda Brīvsolis Horeliks32
Komanda BK Karavīrs Ķudis30
Komanda Uriekstes Dravnieki Bērziņš28