MEH – OyBet 3. Līgas Čempioni!

EBL | entuziasti.com 30.04.2024
MEH – OyBet 3. Līgas Čempioni!

 

Par 3. vietu

 

Krietni labāk bronzas maču iesāka "Radex", kas izvirzījās vadībā ar 11:2, tomēr ceturtdaļas turpinājumā "Maestro" atguvās un atbildēja ar savu izrāvienu, kas ceturtdaļas beigu daļā ļāva jau izvirzīties vadībā. Ilgi nebija jāgaida uz vēl vienu "Radex" prettriecienu, kas demonstrēja savu varējumu uzbrukumā, un ātri rezultāta starpība pārsniedza desmit punktu robežu. Puslaiku "Radex" noslēdza ar deviņiem punktiem pēc kārtas, tādējādi atrodoties vadībā ar 55:32 pēc pirmā puslaika. Ņemot vērā lielo starpību, "Maestro" bija jāsāk darīt kaut kas lietas labā, tomēr īstus pretlīdzekļus pretinieka ofensīvai neizdevās atrast. "Radex" pārliecinoši aizsoļoja līdz bronzas medaļām!

 

Gundas Brička "Radex" komandā izcēlās ar 31 punktu, desmit atlēkušajām bumbām un septiņām izprovocētām piezīmēm, bet Jāņa Eiduka rēķinā 22 punkti un 16 bumbas zem groziem. Visvairāk punktu "Maestro" komandā guva Rūdolfs Keziks – 13 punkti.

 

Fināls

 

Pirmo divu minūšu laikā "MEH" izvirzījās vadībā ar 9:3, taču vajadzēja mazāk par minūti, lai BK "Iemetiens" izlīdzinātu rezultātu, turklāt "Iemetiens" sekmīgi spēlēja arī ceturtdaļas turpinājumā, kas deva +5. Otro ceturtdaļu "Iemetiens" iesāka ar astoņiem punktiem pēc kārtas, un starpība uz tablo sasniedza jau 13 punktus. Tas nebija pēdējais izrāviens, jo "MEH" sāka pakaļdzīšanos, tādējādi pietuvojoties līdz -3, bet pēc pirmā puslaika "Iemetiens" vadībā ar 39:33.

 

Pārtraukumā krietni labāk noskaņojās "MEH", jo otrā spēles daļa tika iesākta ar 13:2 izrāvienu, kas ļāva panākt piecu punktu pārsvaru. "Iemetiens" atguva metienu garšu. Pateicoties Zotova precīzajam tālmetiena ceturtdaļas pēdējā sekundē, "Iemetiens" atradās vadībā ar 60:59 pirms pēdējā nogriežņa. Ceturtā ceturtdaļa pagāja punkts punktā, un "MEH" visu laiku elpoja pakausī, turklāt komandai izdevās panākt neizšķirtu 40 sekundes pirms beigām.

 

"Iemetiens" no četriem soda metieniem iemeta tikai vienu un panāca +1, bet 6,7 sekundes pirms beigām Mazburšs, kurš mirkli iepriekš guva nepatīkamu savainojumu, taču atgriezās laukumā, realizēja tālmetienu. "Iemetiens" savā uzbrukumā pieļāva kļūdu, Riekstiņš soda metienus neiemeta, tomēr bija pārāk maz laika, lai atspēlētos. "MEH" – 3. līgas čempione!

 

Valters Mazburšs ne tikai guva izšķirošos trīs punktus, bet kopumā sakrāja 23 punktus un 13 atlēkušās bumbas, bet Arta Penkas kontā 19 punkti, desmit atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un desmit izprovocētas piezīmes. Labākie BK "Iemetiens" spēlētāji bija Kristiāns Zarumba (28 punkti, 17 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles) un Nikolajs Zotovs (20 punkti).