Olybet DDL 4. nedēļas spēļu apskats

EBL | entuziasti.com 02.11.2019

Iemetot pirmajā puslaikā 16 punktus, ir grūti uzvarēt. Par to pirmdienas vakarā pārliecinājās "Nenormāli cieti/Zaķumuiža", kas zaudēja BK "Ķekava/Bebe.lv" ar rezultātu 62:72. Katrā no pirmā puslaika ceturtdaļām "Nenormāli cietie" guva 8 punktus, eksplozija uzbrukumā notika trešajā desmitminūtē (29 punkti), bet mīnusi tik un tā bija visai lieli.

Dubultsvētki Ķekavā, jo arī otra pilsētas komanda BK "Ķekava/ISG" pirmdien izcīnīja uzvaru – 95:55 pret "Alfrēda Kraukļa VEF". Galvenais VEF bieds laukumā bija Mārcis Zībergs, kurš guva 35 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un atdeva 6 rezultatīvas piespēles.

Runājot par svētkiem un priecāšanos – "Hegelmann" izcīnījusi pirmo uzvaru sezonā! Pēdējā ceturtdaļā veicot 15:0 izrāvienu, "Hegelmann" izvirzījās vadībā un ar rezultātu 79:70 pieveica BJBS "Rīga". Tāpat pirmā uzvara kabatā vai makā ir "Banku Augstskolas" studentiem – pārspēta BK "Olaine" komanda ar rezultātu 77:66. Rektor, visiem desmitniekus!

Pavisam bēdīgu sniegumu uzbrukumā otrdien demonstrēja BK "Lubāna". Komanda savā mājas zālē metienus realizēja tikai ar 16,7% precizitāti un kopā guva tikai 35 punktus. Cik punktus guva "Realia"? Labāk nezināt… 95!

Metot no spēles ar 50% precizitāti, ir grūti zaudēt. "CBF Binders" viesojās Pļavniekos un pārspēja "exNexum" komandu ar rezultātu 86:66. Abas komandas noteikti var piestrādāt pie soda metienu precizitātes, jo šajā spēlē abām komandām procents bija zem 50, kamēr pat Šakils O'Nīls vidēji karjerā metis ar nepilniem 53%.

Pie pirmās uzvaras sezonā aizvadītajā kārtā tika "Rīgas Pašvaldības Policija", kas savā paspārnē paņēma "Rīdzeni/Sportapunkts.lv" – 87:78. Pēc trim ceturtdaļām nelielā vadībā atradās "Rīdzene", taču izšķirošās ceturtdaļas gaitā RPP guva desmit punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā, turklāt pēdējā desmitminūte "pašvaldībniekiem" bija rezultatīvākā visā spēlē. Toms Celmiņš kaldināja uzvaru ar 21 punktu, 9 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm.

Vēl joprojām pirmās uzvaras meklējumos ir "Emerald/Zalaris", kam nepalīdzēja mājas sienas, jo mačā pret "LSPA-2" tika piedzīvots zaudējums ar 62:74. Jāatceras, ka šis nav NBA, kur sliktākajai komandai ir vislielākās izredzes iegūt pirmo drafta izvēli, tāpēc Ādažu komandai ir jāsaņemas un jāsāk uzvarēt!

Aizvadītās kārtas rezultāti:
BK "Ķekava/Bebe.lv" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 72:62 (Jašuks 28+16ab; Ozols 15)
"Alfrēda Kraukļa VEF" – BK "Ķekava/ISG" 55:95 (Leimanis 23+12ab; Zībergs 35+14ab+6rp)
BJBS "Rīga" – "Hegelmann" 70:79 (Rozentāls 13, Jakubovičs 12+16ab; Larionovs 21+13ab)
"Banku Augstskola" – BK "Olaine" 77:66 (Iļģis 24; Ausējs 34+13ab)
BK "Lubāna" – "Realia" 35:95 (Šternbergs 10; Darģis 26+10ab, Slišāns 11+6ab+8rp)
"exNexum" – "CBF Binders" 66:86 (Eida 21; Silavs 18)
"Rīgas Pašvaldības Policija" – "Rīdzene/Sportapunkts.lv" 87:78 (Celmiņš 21+9ab+7rp; Dzelme 28+7ab+7rp)
"Emerald/Zalaris" – "LSPA-2" 62:74 (Pakalns 13; Pugačs 27)