Esam gatavi uzsākt 14. sezonu!

EBL | entuziasti.com 01.10.2021
  • Stils 2
  • Stils 3
  • Stils 2
  • Stils 3

Esam gatavi uzsākt 14. sezonu!

Jau šovakar ar divām spēlēm Pļavnieku pamatskolā dosim startu 14. Olybet basketbola līgas sezonai! Ņemot vērā, ka praktiski gads pagājis bez cīņām basketbola laukumos, esam vairāk nekā pārliecināti, ka visi ir izslāpuši pēc spēlēšanas, līdz ar to mūs sagaida ļoti aizraujoša sezona.

Jāteic, ka esam priecīgi par lielo gribētāju skaitu, līdz ar to šosezon Brīvdienu līgā nav notikušas lielas izmaiņas, jo tā tiks izspēlēta piecās dažādās līgās: Extra līgā, Izaicinājuma kausā, 3. līgā, 4. līgā un 5. līgā.

Mazāks dalībnieku skaits ir Extra līgā, jo dalību tajā šogad ņēmušas tikai septiņas komandas: "Anzāģe/BFT", BK "Dolāri", BK "Herkuless", "Makit/Scandic Fusion", "O'Learys/Brooklyn", RSU-2 un "Skaistuma Institūts". Labā ziņā gan ir, ka 2019. – 2020. gada sezonas uzvarētāja "Pafbet" apvienojās ar citu komandu extra līgas komandu iepriekšējo Izaicinājuma kausa komandu Iet.lv un šogad turpina dalību, tiesa, ar citu nosaukumu – "O'Learys/Brooklyn".

Izaicinājuma kausā par galveno trofeju cīnīsies 16 komandas – "ASK Patria", "Baltijas Baseini/SG", BK "NARM", "GāzeLV", "Jēkabpils/Ošukalns", "Klīrenss", "Kraukļi", "Kreisā Krasta Buļļi", "Moduls Enngineering", "Plēsoņas", "Sapiens", "Sportland", TET, "T.G.I.F.", "Vervo" un "Vienradži".

Gatavību apliecināt piederību otrajā spēcīgākajā līgā vēlas "Vervo" un "Plēsoņas", kas pēdējā pilnajā sezonā cīnījās par 3. līgas zeltu.

  1. līga kā allaž pulcē lielu dalībnieku skaitu – "2centi", BK "Brekši", BK "Pilži", BK "Rimša", "Eskimo Piekūni", "Farmers Paradise", GO, "Koka Roka", "Kūpers", "Lai līst", MEH, "Mpire", "Nenormāli cieti", "Pārdaugavas Buki", "Riga Crew", "Skonto Plan", "Skvadroni", "Tronen", "VEFs" un "Veselības grupa". Šajā līgā komandas ir sadalītas atsevišķās grupās pa četrām, savā starpā izspēlējot divu apļu turnīru un noskaidrojot pirmās izslēgšanas spēļu dalībnieces.

Vislielākā atsaucība bijusi 4. līgā, kur kopumā startēs 28 komandas – A5, "Bakers", "Bārdainie", BK "Ķieģelis", BK "Lauki", "Būve IG", "Čiekurs", "Čigurs", "Dati Group", "Es un Kaercher", "Ezītis Miglā", "Flamingo", "Young Guns", "Kodols", "Ko te notiek?", "Let it Rain", "MZ/ASK", "Nenormāli cieti", "OC Limbaži", "Pilsakmens/NHF", "Semper Virilis", "StrongPoint", "Tēva Dēli", "TopUp", "Tu jau nevarētu", "Utepils", "Vafeles" un "Wolfpack".

Formāts ir līdzīgs kā 3. līgā, tikai šeit komandas savā apakšgrupā izspēlēs viena apļa turnīru. Divas labākās iekļūst "play-off" grupā, kamēr pārējās turpinās cīņu par iekļūšanu sezonas svarīgākajā posmā. Tieši divi 4. līgas dueļi ieskandinās 14. sezonu – "Tēva Dēli" pret "Flamingo" un "Dati Group" pret "Ezīti Miglā".

Trešo sezonu ir arī 5. līga, kurā šosezon spēlēs BK "WOO", "Džungļu Patruļa", "F-Team", "LAT Agro", "Mežaparks", "Neatzītās cerības", "RS Autoparts", "Salidojums" un "Taco Tuesday". Liels pārsteigums šajā sarakstā ir redzēt "Neatzītās cerības", kas iepriekš visai solīdi cīnījās 3. līgā. Pirms gada par pirmajiem līgas čempioniem kļuva "Wolfpack", kas pārspēja "OC Limbaži" – tagad abas komandas spēlē 4. līgā.

Turnīrs tiks organizēts zaļajā režīmā un, atbilstoši MK noteikumiem, turnīrā drīkstēs piedalīties tikai personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina, ka spēlētājs ir vakcinējies vai pārslimojis.

Bērni līdz 12. gadiem spēles var apmeklēt tikai ja ir sertifikāts, kas apliecina pārslimošanu.

Atgādinām, ka visiem spēlētājiem līdzjūtējiem obligāti uz spēli ir jāņem līdzi derīgs Covid sertifikāts kopā ar Pasi vai ID.

Novēlām veiksmīgu sezonu visām komandām, bet spēlētājiem – veselību!